Müge Anlı Kimdir

0
37

Gündüz Kuşağının Fenomeni Müge Anlı

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, 19 Aralık 1973 yılında İstanbul’da doğdu.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu ve Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek Lisansını tamamladı.

İlk kariyer hayatı magazin programı ile başladı. Kanal D ekranlarında Şenay Düdek ile birlikte Dobra Dobra adlı magazin programını yapmıştır. Aynı programın ikinci sezonunu yine aynı kanalda Pakize Suda ile birlikte yürütmeye devam etmiştir.

Bu başarılı sunuculuğunun ardından Atv ekranlarında kayıpları bulan, faili meçhul cinayetleri aydınlatan bir program olan Müge Anlı İle Tatlı Sert programında tek başına üstlenmiş bunda da yine başarı ve becerisini sergilemiştir.

2010 yılında Film Gibi ve Müge Anlı ile Mektubunuz var programını da yine tek başına üstlenmiştir.

1993 yılında gazeteci Burhan Akdağ ile evlenen müge anlı ile iki kez evlenmiştir. Bu evlilikten Müge Anlının Lidya isminde birde kızı vardır. 2008 yılında Müge Anlı eşi Burhan Akdağ ile şiddet uyguladığı gerekçesiyle ayrıldı.

Müge Anlı Kırım Tatarıdır ve Edirnelidir. Yay burcundadır. Boyu ise 1,64 tür.

Gündüz kuşağının en çok izlenen programları arasında olan Müge Anlı İle Tatlı Sert programında bir çok sosyal projeye imza atan Müge Anlı daha önce hiçbir ülkede olmayan Sevgi İzi (beni buldular) projesinin de mimarıdır.

Sevgi  İzi Nedir ?

Alzheimer hastası veya zihinsel engelli olan yakınlarımızın kaybolması durumunda onların kendilerini ifade edememelerinden doğan sıkıntının bir çözümü olarak ortaya çıkan Sevgi İzi projesi ile. Kaybolma ihtimalleri olan akraba veya yakınlarınızın el bileklerine kalıcı dövme ile numara verilir ve bu numaralar Sevgi İzi kayıtlarına girer. Kaybolma ihtimali olan kişinin bileğine örneğin 256 numara verildi verilen bu numara kayıtlara geçiyor. Kişinin adı soyadı yaşı fiziksel özellikleri aile ve iletişim bilgileri, aileye ulaşılamama durumunda ulaşılabilecek bir yakınının iletişim bilgileri sisteme giriliyor ve kayıp ihbar edildiğinde bileğindeki numaradan bütün bilgilerine ve yakınlarına ulaşılabiliyor. Ayrıca bu sistemde kaybolan kişinin hastalığının adı ve derecesi kullanmak zorunda olduğu ilaç bilgileri de yer alıyor. Müge Anlı’nın mimarı olduğu bu proje sayesinde yüzlerce kayıp ailesine kavuşuyor. SEVGİ İZİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN ADRESİ TIKLAYIN http://www.benibuldular.com/

Müge Anlı’nın projelerinden biri de Pati Buldular projesidir.

Pati Buldular Nedir ?

Kaybolan dostlarınızın yuvalarına döndürülmesi için geliştirilmiş bir projedir. Bu proje ile birlikte kaybolan evcil hayvanınızın resmini, yaşını, cinsini, adını, kaybolduğu tarihi ve kaybolduğu yeri bildiriyorsunuz. Bildirdiğiniz bilgiler http://www.patibuldular.com/ adresinde yayınlanıyor. Vatandaş bir evcil hayvan bulduğunda yine bu adresten bulunan hayvanın tespitini yapıyor ve site yazılı olan ihbar hattına bildiriyor. Müge Anlı’nın geliştirdiği bu proje sayesinde yüzlerce kayıp dostumuz sahibine kavuşuyor. Ayrıntı  için linki tıklayın http://www.patibuldular.com/

 

Merve Nazlı
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here