Model 3’ler “Hızlanıyor”!

0
Model 3'ler
Model 3'ler "süratleniyor"!

Görünene göre Tesla’nın fabrika genişletmeleri, yapılan giderleri aşırısıyla karşılıyor. Amerika Birleşik Devletlerinde Tesla Model 3 siparişleri için bekleme süresi bir aya kadar düşmüş gidişatta. Bu bekleme süresi daha evvel 5 aya kadar çıkabiliyordu.

Bu farklılık, Tesla’nın Model 3’lerde var olan alternatifleri değiştirmesinin yalnızca birkaç hafta sonrasında yaşandı ve araba üreticisinin durumu düzenlemeye başladığının şüpheli bir işareti. Hem uzun erimli arka çekişli model kısa vakit evveline kadar imalde olan tek model hem de çift motorlu performans modeli artık 1-3 ay arasında sahibine ulaşabiliyor.

Bu da geride yalnızca uzun erimli çift motorlu modelin kaldığı anlamına geliyor, dolayısıyla ödemenin yapılmasından takribî olarak 2-4 ay sonra taşıtınıza kavuşabiliyorsunuz. Ayrıca bu vaziyet, Amerika Birleşik Devletlerinde daha önceden rezerve etmiş veya etmemiş olan herkes için siparişlerin açılmasından yalnızca birkaç gün sonra geçerli gibi gözüküyor.

Şirket, sunduğu en ucuz araba için yapım amaçlarına ulaşmak adına büyük bir mücadele gösteriyordu ancak 35.000$ fiyatıyla en ucuz alternatif bile hâlâ sunulmuş değil. Tesla, şimdilik motorlarından daha yüksek kâr elde etmeye ihtiyaç duyuyor.

Daha fazla model, yapım hattında daha fazla karmaşa demek ve bu yüzden da Tesla gidişata dikkatle yanaşıyor. Nisan ayında Elon Musk, Twitter üzerinden yolladığı bir yazıda Tesla’nın daha fazla model sunması için haftada 5.000 araba üretimine ulaşması gerektiğini söylemişti.

Bu arada otomobilin özerk hünerleri de gelişmeye devam ediyor. En son yazılım güncellemesi, aracı kendiliğinden park etme işlevini sunmuştu.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here