Mobil müşteri hizmetleri platformu SOR’UN, yeni platformu MindBehind’ı tanıttı

0

Google Asistan, dün yayına aldığı Your News Update özelliği sayesinde artık günün öne çıkan haberlerini de kullanıcılar ile paylaşabilecek.Your News Update özelliği kullanıcıların ilgi alanlarına ve konumuna göre farklı yayıncılardan seçtiği haberleri derliyor. Özellik kapsamında Google Asistan, oluşturduğu kişiselleştirilmiş haber listesini sesli bir şekilde kullanıcılara aktaracak 

Toplu taşıma veya trafikte podcast dinlemenin gittikçe yaygınlaştığını düşünürsek, Google Asistan’ın haberleri sesli olarak sunmasının kullanıcıların alışkanlıklarına hitap edeceğini söyleyebiliriz. 

Audio Haberler Ürün Yöneticisi Liz Gannes ise yaptığı açıklamada işitsel mecra için “Geniş miktarda bilgi ileten olağanüstü bir mecra.” tanımını kullansa da, dağıtım teknolojisinin metin ve videoya kıyasla daha yavaş ilerlediğini ifade etti. Gannes bu nedenle Google’ın bu alanda geliştirmeler yaptığını da sözlerine ekledi. 

Google’ın yaptığı geliştirmeler arasında konu başlığıyla ilişkili soruları yanıtlamak da yer alıyor. Böylece kullanıcılar günün tüm haberlerini dinlemek yerine “Brexit hakkındaki son haberler neler?” diye sorarak sadece ilgilendikleri konuda gelişmeleri takip edebiliyor. 

Gannes bu özelliğin yanı sıra şirketin tek bir konuya odaklanan sesli hikayeler için açık bir özellik geliştirdiğini de belirtiyor. Bu sayede saatler süren yayınlar ya da podcastler konu başlıklarına göre haber formatında kısa klipler halinde dinlenebilecek. 

Son olarak Google Asistan’ın Your News Update özelliğinde haberleri seçerken sadece yaşadığınız konuma değil aynı zamanda ilgilendiğiniz konumlara da önem verdiğini belirtelim. Dinlediğiniz ve dinlemeyip geçtiğiniz haberleri de dikkate alan Google Asistan’ın kişiselleştirmelerinin ilerleyen dönemde güçleneceğini de belirtmekte fayda var. 

Google Asistan Google Assistant

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Walmart, e-ticaret kanalında yaşadığı büyümeyi artıracak adımlar atıyor
Allianz’ın Microsoft Azure ile iş birliği sigortacılık sektörü açısından ne anlama geliyor?
Online market pazar hacmi 2025 yılında 196 milyar dolara ulaşacak

Son Insights Raporları
Cloud Gaming ve Beklentiler [Rapor]
Bankacılık Sistemi Dışındaki Segmentler ve Bu Segmentlere Yönelik Aksiyonlar [Rapor]
Direct-to-Consumer Girişimleri [Rapor]

Insights hakkında detaylı bilgi
Şirketinizin Insights hesabı var mı?

0 0

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here