Milli Gazete Yayın Hayatına Başladı

0
Milli Gazete Yayın Hayatına Başladı
Milli Gazete Yayın Hayatına Başladı

 

 

Mili Gazete , 12 Ocak 1973 ‘ de İstanbul Cağaloğlu’nda kiralık bir binada yayına başladı. Kendine ait binası olmadığı için baskısını bir süre başka gazetelerin tesislerinde basmak zorunda kaldı.

1978’de kendi tesislerini kurmuş ve yayınlarına buradan devam etmiştir.

1999 tarihinde de Sefaköy ‘ deki tesislerine taşındı. ” Önce Ahlak ve Maneviyat ” ilkesiyle ilerledi. Ayrıca “Hak Geldi, Batıl Zail oldu” Sözünü yayınlandığı zamandan itibaren logosunun üzerine yerleştiren Milli Gazete, Hakk’ı üstün tutanların görüşünü temsil eder. Bu görüş kısaca Milli Görüş diye adlandırılmaktadır. Milli Gazete, iki sayfasını ekonomiye, iki sayfasını dış haberlere, iki sayfasını spora, iki sayfasını aile ve manevi gelişim konularına, beş sayfasını da güncel haberlere ayırmıştır.

Tarihinde en yüksek trajını 2005 Mart ayında haftalık 180 bin trajı ile yakaladı. Ortalama  günlük satışlarını ise 2004 yılına kadar 14 – 15 binli rakamlarda sürdürdü. 2005 dönemi ortalaması 55,000 oldu.

GAZETE SAHİBİ : ÖMER YÜKSEL ÖZEK

GENEL  YAYIN YÖNETİMİ : MUSTAFA KURDAŞ

SİYASİ YÖNETİMİ : MİLLİ GÖRÜŞ

MERKEZ BÜROSU : İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

SLOGANI : HAK GELDİ , BATIL ZAİL OLDU

 

GAZETE YAZARLARI

OSMAN TOPRAK , MUSTAFA NEVRUZ  SINACI  , FATİH SERTYÜZ ,İBRAHİM TENEKECİ , YUSUF GENÇ , HÜSEYİN AKIN ,HAKAN ALBAYRAK , NEDİM ODABAŞ, MEHMET ŞEVKİ EYGİ ( TÜRK MAKALE VE KÖŞE YAZARI ) , ZEKİ CEYHAN ,REŞAT NURİ EROL , MAHMUT TOPTAŞ , HASAN ÜNAL , GÜLAY PINARBAŞI , ABDÜLKADİR ÖZKAN , DERYA GÜNEY ,DR.EFSER SELAMET .

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here