Mezuniyet

0
18

MEZUNİYET her ne kadar bitirme anlamına gelse de aslında yeni bir başlangıç için sahip olmamız gereken en önemli yetkilerden biridir. Günümüzde söylenen “Diploma olmasa da olur önemli olan yetkinliğiniz. ” dense de aslında altı o kadarda dolu değildir bu lafın. Diplomanız olmadan “unvan” dediğimiz meslek durumumuzu kullanmamız pek olanaklı değildir. Bunu pek çoğumuz görmüşüzdür. Mesela lise diplomamız olmadan bir üniversiteye girmek ne kadar mümkündür? Koca bir İMKANSIZLIKTAN ibaret. “Ee mezun olduk şimdi ne olacak?” dediğinizi duyar gibiyim. Eğer liseden mezun olmuşsanız umarım hepiniz istediğiniz üniversitenin istediğiniz bölümüne yerleşmişsinizdir bile. Eğer üniversiteden mezun olmuşsanız küçük kıvılcımlar artık koca bir alev topu olmaya hazır demektir. Gelin şimdi o halde birazda şu gözümüzde büyüttüğümüz kocaaaaamaan MEZUNİYET öncesi, mezuniyet anı ve sonrasında neler yapalım ona bi göz atalım.

MEZUNİYET ÖNCESİ:

 “O değil de, baloya kiminle gidicem ben şimdi? ” HAYDAAAA. Tamam tamam panik yok, eğer dışarıdan birini davet edebiliyorsak:” Ah canım abicim ya da benim yakışıklı kuzenim gel bi sarılalım şöyle yaa.”Nee dışarıdan kimse yok mu? O zaman enn yakın erkek arkadaşımıza dönüp “Seni seçtim pikaçu” diyoruz.

MEZUNİYET ANINDA:

Fazla kasmaya asla gerek yok, eğlencenin dibine vurun bi daha geri gelmiyor o anlar. Şunu da asla unutmayın anılar taze kalsın istiyorsanız iyi bi fotoğrafçı bu işinizi görür.

MEZUNİYET SONRASI:

Tabi ki trendlerden geri kalmıyoruz. MEZUNİYET sonrası en enn ama en yakın arkadaşlarımızla bi AFTER PARTİ organize ediyoruz. Mezuniyet partisinden daha çok eğleneceğinizin garantisini verebiliriz, ee tabi organize bi kişilik vardır içinizde illa ki en iyisi siz bu işi ona bırakın.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here