Mert Fırat Aslında Kimdir ?

0
31
Mert Fırat Kimdir

 MERT FIRAT KİM ?

MERT FIRAT ASLINDA KİM ? UFAK TEFEK CİNAYETLERDEKİ SERHAN KİM ? 

Bu sene STAR TV ‘ de yayınlanan UFAK TEFEK CİNAYETLER adlı dizide baş roller arasında rol alan oyuncu , Mert Fırat aslında kimdir.

Öncelikle oynadığı diziden ve dizideki karakterinden bahsedelim. Dizideki Serhan Aksak’ı  canlandırmaktadır. Yani namı değer Merve Aksağın eşi.  Merve hainlik peşinde koşarken eşi Serhan’ı  gün geçtikçe kendinden uzaklaştığını görmüyor , Serhan yeni aşklara yelken açmak üzere ! Dikkat et Merve , aslında Merve’nin kocasının onu artık sevmediğini ve lisedeyken iftira  attığı arkadaşına  aşık olmaya başladığını görmemesi hayret verici , halbuki Merve’nin gözü açık anlamaması garip. Acaba öğrendiği zaman neler planlayacak. Yeni cheescakeler yolda demektir , ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Bu zamana kadar gerek oynadığı rollerle gerek yakışıklılığıyla ve konuşma tarzıyla insanların kalbini özellikle de genç kızların kalbini feth ediyor diyebiliriz. Peki bu ünlü oyunca aslında kim ve neler yapıyor veya yaptı .

Hadi gelin birlikte inceleyelim.

MERT FIRAT KİMDİR ?

10 OCAK 1981 yılında Ankara’da doğdu. Oğlak burcu ve 37 yaşında . Tam adı; Şahabettin Mert Fırat’tır. Liseyi  bıraktıktan sonra İsveç’te radyo ve televizyon bölümünde eğitim aldı. Daha sonra Ankara’ ya dönüp Ankara Üniversitesi D.T.C.F tiyatro bölümüne oyunculuk eğitimi aldı. 2005 yılından itibaren birçok TV ve sinema projesinde görev aldı. İlk senaryosu İlksen Başarır’ la birlikte yazdı ve baş rolünü oynadığı BAŞKA DİLDE AŞK oldu. Bu filmi yine senaryosuna imza attığı ALTLI KARINCA filmi takip etti. Öğrencilik yıllarından itibaren aralıksız her yıl Tiyatro sahnelerinde olan oyuncu halen MODA SAHNESİ’nde BÜTÜN ÇILGINLAR SEVER BENİ ve PARKTA GÜZEL BİR GÜN oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor. Ve şuanda Ufak Tefek Cinayetler’de oyunculuğunu sürdürmekte.

 

Ünlü oyuncu, çok elzem bir durum olmazsa kendisini geriye çekmeyi planlamıyor. Aksine daha çok iş yapmak, oyunculuğunu ön planda tutmak istiyor.  En azından iki senede bir film çekmek, her yıl tiyatro yapmak istiyormuş.

OYUNCULUĞU BIRAKIP ARKA PLANDA OLMAYI DÜŞÜNÜYOR MU ?

Ünlü oyuncu, çok elzem bir durum olmazsa kendisini geriye çekmeyi planlamıyor. Aksine daha çok iş yapmak, oyunculuğunu ön planda tutmak istiyor.  En azından iki senede bir film çekmek, her yıl tiyatro yapmak istiyormuş.

HOŞLANDIĞI KADIN KAREKTERİ NASIL ?

Sağlam ve kuvvetli karakteri olan kadınlardan hoşlanıyor.

KADINLARDA  OLMASINI İSTEMEDİĞİ ŞEY NE ?

‘Sen nasıl istersen’ , ‘Olur, fark etmez.’  gibi kelimeler onu çıldırtıyormuş. Örneğin; ‘Nereye gidelim?’ diye sorduğunda ‘Sen nereyi istersen’ cevabını duymak istemiyormuş. Ona göre kadınlar talep edebilmeli, gerçek fikrini söyleyebilmeli bir sorun olduğu anda dile getirebilmeli diye düşünüyor.

EVLENMEK İSTİYOR MU ?

İstiyor fakat bu konuda temkinli…. 30 yıl geçse bile yıl dönümünde sürprizler yapmaktan üşenmediği ve üşenilmediği bir evlilik yapmak istiyor. Her evlilikte olduğu gibi birde çocuk istiyor.

KORKULARI NELER ?

Başkasına zarar vermekten , başkası adına karar vermekten , bir sorumluluk alıp vebalini taşıyamamaktan korkuyormuş.

ROL ALDIĞI DİZİLER

➡ BİZİM EVİN HALLERİ

➡ BİNBİR GECE

➡ KAPALI ÇARŞI

➡ İNTİKAM

SERÇE SARAYI ve  yayın hayatına çok erken veda eden Aşk ve Gurur dizisinde yer alan MERT FIRAT şuan bildiğiniz üzere UFAK TEFEK CİNAYETLER ‘ de Serhan karakterini canlandırmaktadır.

HANGİ FİLMLERDE OYNADI ?

➡ BAŞKA DİLDE AŞK

➡ ATLI KARINCA

➡ DEDEMİN İNSANLARI

KELEBEĞİN RÜYASI başlıca filmlerinden olan MERT FIRAT  en son usta oyuncu ŞENER ŞEN ‘ le beraber YOL AYRIMI filminde yer aldı.

 

SERÇE SARAYI ve  yayın hayatına çok erken veda eden Aşk ve Gurur dizisinde yer alan MERT FIRAT şuan bildiğiniz üzere UFAK TEFEK CİNAYETLER ' de Serhan karakterini canlandırmaktadır.

­

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here