Mehmet Ali Erbil Aslında Kim ?

0

Mehmet Ali Erbil Kimdir ?

? Mehmet Ali Erbil 8 Şubat 1957 tarihinde İstanbul da doğmuş ve burada dünyaya gözlerini açmıştır. Mehmet Ali Erbilin soyadı ise ailesinin göçtüğü topraklara dayanmaktadır. Dedesi Şeyh Esede Erbil 1835 yılında Erbil de doğmuş ve dünyaya gözlerini burada açmıştır. Daha sonra Erbilden İstanbul’a göç etmiştir. Ve Mehmet Ali Erbil”n soy adını dedesinin göçtüğü bu topraklar vermiştir. Babası Saadettin Erbil de Mehmet Ali Erbil gibi sinema ve tiyatro oyuncusudur. Mehmet Ali Erbilin babasından Okan, Yeşim ve Mustafa adında üç tane kardeşi vardır. Mehmet Ali Erbil Saadettin Erbil’in ikinci erkek çocuğudur. Annesiyle babası ayrılan Mehmet Ali Erbil’in annesi bir subayla evlenir. Mehmet Ali Erbil’in hayatı bu ayrılıktan sonra büyük bir değişim içine girer. İlk okul ve Orta okul hayatına İstanbul’da başlayan Mehmet Ali Erbil daha sonra ilk ve orta okul hayatına Balıkesir de devam eder ve son noktayı ise Ankara’da koyar ve orta öğretimini burada tamamlar. Liseye geçip on dört yaşına gelen Mehmet Ali Erbil üvey babasının yanında daha fazla kalamayacağını anlar ve yatılı okula gitmeye karar verir.

? 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümüne yatılı olarak giriş yapan Mehmet Ali Erbil bu dönem de henüz daha on altı yaşındaki bir genç iken Küheylan adlı oyunun baş rolüne seçilir. Devlet Tiyatrosu’nda baş rol de konuk oyuncu olarak en iyi tiyatrocu ödülünü kazandığında daha on yedi yaşında olan Mehmet Ali Erbil’in bu başarısından sonra yıldızı parlamış ve önü açılmıştır.

? Konservatuvardan mezun olduktan sonra Ankara devlet tiyatrosunda  çalışmaya başlayan Mehmet Ali Erbil bir çok tiyatro oyununda görev yapmış ve sahne almıştır. Yirmi bir yaşına geldiğinde hattının yönü ve akışını değiştirecek çok önemli bir karar vermek zorunda kalan Mehmet Ali Erbil ya Ankara da kalıp devlet tiyatrosunda tiyatro oyunculuğu yapmaya devam edecek ya da  İstanbul’dan aldığı müzikal tekliflerini kabul edecek ve bu müzikaller de boy gösterecektir. Uzun bir düşünme süresinin ardından Mehmet Ali Erbil müzikaller de sahne almayı tercih eder ve Ankara devlet tiyatrosundan istifa eder. Çıktığı bu müzikaller de tiyatrodan bir ayda kazandığı parayı bir gece de kazanmaya başlayan Mehmet Ali Erbil artık herkesin tanıdığı o portresi de yavaş yavaş şekilleniyordu.

? Televizyona ilk adımı atmasını sağlayan kişinin İzzet öz olduğunu söyleyen Mehmet Ali Erbil önce metronom adlı eğlence programını sunmuş daha sonra özel kanalların açılmasıyla kanal altıya geçiş yapan Mehmet Ali Erbil ardından Star TV ve ATV de dizi Show TV de ise çeşitli programlar yapmıştır. Ayrıca ses dublajlarıda yapan Mehmet Ali Erbil bir çok sinema filminde de yer almıştır. Büyük kitlelerce sevilen sanatçının takma adı yani lakabı ise Mali’dir.

? Yaptığı çalışmalar kadar özel hayatıyla da sık sık gündeme gelen Mehmet Ali Erbil evlilik konusunda ise bir türlü dikiş tutturamamıştır. Tam beş kez dünya evine giren Mehmet Ali Erbilin bu evliliklerden üç çocuğu dünyaya gelmiştir. Mehmet Ali Erbil şuan evli değildir ve koyu bir Fenerbahçelidir.

 

Kerem Aşıgül

Marmara Üniversitesi / İşletme
Okur ve Yazar
Kerem Aşıgül

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here