Mars’a Yerleşmek Mi?

0
Esrarengiz Bir Beyin Kasırgası Yapalım: Mars'a Yerleşip, Orada Yaşayan İnsanların Vücutlarında Ne Gibi Farklılıklar Olacak?
Esrarengiz Bir Beyin Kasırgası Yapalım: Mars'a Yerleşip, Orada Yaşayan İnsanların Vücutlarında Ne Gibi Farklılıklar Olacak?

İlginç Bir Beyin Fırtınası Yapalım: Mars’a Yerleşip, Orada Yaşayan İnsanların Bedenlerinde Ne Gibi Değişiklikler Olacak?

İnsanlık yakın gelecekte Mars’ta koloniler kuracak. Peki burada yaşayan insanlarda zamanla ne gibi farklılıklar olacak? Hadi şimdi bunu görelim.

Dünyadaki yer çekimini unutun! Burada durum çok farklı olacak…

Dünyadaki yer çekimini unutun! Burada durum çok farklı olacak...

Mars’ın yer çekimi, dünyanın yer çekiminin sadece %38 kadarına eşit. Bu yüzden daha düşük yer çekimi demek, insanların daha az kuvvet uygulaması demek. Mars insanları daha az güç kullanacak. Bu da kaslarını günden güne eritecek. Çünkü ihtiyaçları kalmayacak.

Mars insanlarının boyları zaman içinde uzayacak!

Mars insanlarının boyları zaman içinde uzayacak!

Yer çekimi düşük olduğu için kısa boylu insanların vücudunda kalp daha fazla çalışacak. Bu da erken yorulma demek. Zaman içinde insanların boyları doğal seleksiyon yoluyla uzayacak. Çünkü kalp, uzun insan bedeninde daha rahat çalışacak.

UV ışınları insanları değiştirecek!

UV ışınları insanları değiştirecek!

Mars’ın, dünyamız gibi bir atmosferi olmadığından zaman için UV ışınları insan bedenlerini karartacak. Uzun yıllar içinde doğal bir iklim oluşturabilsek bile yine de UV ışınları dünyadan katlarca daha fazla insan bedenine ulaşacak.

Mars, dünyadan daha temiz. Yani Mars insanları bir süre hastalık ile karşılaşmayacak…

Mars, dünyadan daha temiz. Yani Mars insanları bir süre hastalık ile karşılaşmayacak...

Fakat bu asla iyi bir şey değil. Hastalık ile karşılaşmayan insan bedeni gücünü kaybedecek ve diğer tüm hastalıklara karşı zayıf düşecek. Mars’ta bakteri ve virüsler yok.

Mars fırtınaları insanları en çok değiştirecek etkenlerden…

Mars fırtınaları insanları en çok değiştirecek etkenlerden...

Bu fırtınalar bildiğimiz kumlardan değil demir gibi elementlerden oluşuyor. Bu yüzden uzun yıllar boyunca birçok insan bu fırtınalara bir şekilde maruz kalacak ve derilerinde başlayan hastalıklar meydana gelecek.

İnsanlar üreyemez hale gelecekler…

İnsanlar üreyemez hale gelecekler...

Mars insanları uzun yıllar içinde kendi türü arasında üreyemez hale gelecekler. Gerek genetik, gerek ise diğer değişiklikler nedeni ile bazı uzuv ve organlarını yitirecekler.
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here