Manuş Baba Aslında Kim ?

0
19
manus-baba-kimdir
manus-baba-kimdir

Son zamanların popülerlik kazanmış isimlerinden biridir “Manuş Baba”. Asıl ismi Mustafa Özkan. Manuş Baba ise ona anneannesinden kalan bir hatıraymış. Güzel çocuk anlamına gelen “Manuş” Mustafa Özkan’a çok şey katmış anlayacağınız. Manuş Baba 1 Aralık 1986 tarihinde Mersin Tarsus’ta doğmuştur.

Babasının mevsimlik işi nedeniyle ailecek Antalya’ya taşınmışlardır. Lise yıllarını babasının ona aldığı gitar ile geçiren Manuş, hayallerini anlatmak ve gerçekleştirmek için gitarı seçti. Daha sonra şan ve müzik eğitimi alan Manuş 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazandı. Antalya’da kafelerde ve kulüplerde söylemeye başladı.

Daha sonra İstanbul’a taşınan Manuş’un yeteneğini keşfeden birçok müzisyen onun elinden tuttu ve Nazan Öncel ile onu tanıştırdı. Manuş Baba’nın lise yıllarından beri süre gelen Nazan Öncel hayranlığı ona birçok şey kattı. Daha sonra internette kendi coverlarını yayınlamaya başladı ve birçok yerde tanınmasına öncülük etti.

2015 Yılında ise Murat Kınay ile tanıştı ve 2017′ de “Dönersen Islık Çal” adlı ilk albümünü çıkardı. İçerisinde  birbirinden farklı 11 şarkı yer alıyor. Manuş Baba gerek tarzı gerek hitap ettiği kitle bakımından çok farklı birisi. Kısa süre içerisinde gençler tarafından sevildi ve benimsendi. İçten gelen samimiliği ise ona ayrı bir hava katıyor.

 

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here