Mahmut Orhan Kimdir ?

0
92
Mahmut Orhan Kimdir ?
Mahmut Orhan Kimdir ?

Mahmut Orhan  elektronik müzik yapan DJ'(Disk Jockey)dir.

Mahmut Orhan, 11 Ocak 1993 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. İlk olarak 15 yaşında Bursa’da Üç Adam Ses Işık adlı seslendirme firmasında çalışmaya başladı. Müzik eğitimi yoktu. Usta-çırak ilişkisi ile yetişti. Çalışıp kendini geliştirdi. Mahmut Orhan’ı çoğumuz Feel parçası ile tanıdık. Tanıdıktan sonrada bir türlü bırakamadık. Mahmut Orhan Deep house, Nu Disco ve İndie Dance gibi tarzların Türkiye’de dinleyicisinin artmasını sağlayan öncülerden biri oldu. Türk DJ, profesyonel müzik kariyerine 2012 yılında kaydettiği “Ceiron” adlı parçayla adım atmıştır. 2016 yılında, klibi İstanbul’da çekilen şuanda 260 milyon izlenme sayısına ulaşan Feel isimli parça ile patlama yaşadı. Bununla birlikte içerisinde Calvin Harris, Steve Aoki gibi isimlerin yer aldığı Ultra Records‘un kapısını açtı. Yaklaşık 25-30 ülkede sahne aldı.

Mahmut Orhan bir gazeteye verdiği röportajda şu ifadelere yer veriyor:

Küçükken eline gitarı verdik çaldı” gibi bir hikayem yok. Para kazanmam gerekiyordu, müzikle ilgili bir işe rastladım. Ama 2010 yılında kendi müziğimi üretmeye başladıktan sonra her şey bir anda değişti. Ancak ilk kez o zaman “Ben müzik için doğmuşum” diyebildim.

Baş döndürücü bir hayat hikayesi

 ”2011 yılında artık birçok mekanda parçalarım çalınıyordu. 19 yaşındayken Bebek’teki ünlü bir gece kulübünden müzik direktörlüğü teklifi geldi. Kabul ettim.”

Mahmut Orhan’ı asıl üne kavuşturan Sena Şener ile çıkardığı ”Feel” şarkısı oldu. Şarkı Youtube’da 260 milyonun üzerinde görüntülenme sayısına ulaştı. Popüler, Hit müzik, Türk Pop, Doğu müzikleri gibi farklı tellerden müzikleri house tarzı yorumlaması, ”remix” ile yeniden ustaca sunması ile ünü ülke dışına çıkmış durumda. 24 yaşında olan Mahmut Orhan, çalışmalarında daha çok ”cover”, ”remix”, ”house style” üzerinde yoğunlaşmıştır.

Mark Eliyahu’nun ”Journey” adlı paçasının ”remix”li versiyonu, Mahmut Orhan’ın müziklerin orijinal dokusu ve havasına karışmadan ustaca yeniden yorumlamasını gözler önüne seriyor.

Aytaç Kart, Boral Kibil, Sezer Uysal, Dj Tarkan, Alceen, Ludwix, Deepjack ve Mr. Nu ile ortak çalışmalarda yer alan Mahmut Orhan, son dönemlerde en çok öne çıkan Türk DJ konumunda. Meslektaşı Hakan Akkuş gibi isimlerle daha uzun yıllar ülkemizi temsil edeceklerdir. Biz de Tarihnedio.com ekibi olarak başarılarının devamını dileriz.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here