Lebron James Resmen Los Angeles Lakers’ta

0
Lebron James Resmen Los Angeles Lakers'ta
Lebron James Resmen Los Angeles Lakers'ta

NBA Doğu Konferansı takımlarından Cleveland Cavaliers‘ta oynayan ve kontratı sona eren yıldız basketbolcu LeBron James‘in yeni adresi belirli oldu. James’in geçtiğimiz günlerde Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Lakers ile uyuştuğu belirtilmişti ve artık fotoraflı söylemede geldi. Kulübün fotoğraflı internet sitesinden yapılan söylemede, LeBron James ile 4 senelik kontrat imza atıldığı ifade edildi. 33 yaşındaki basketbolcu, Lakers’tan 4 sene için 153 milyon Dolar kazanacak. LeBron James, eskiki ekiplerde giydiği gibi Los Angeles’ta da 23 numaralı forma ile çaba edecek.

İLK DEFA BATI KONFERANSINDA ÇABA EDECEK

NBA’de 2003 senesinde 1. sıradan Cleveland Cavaliers tarafından draft edilen James, 2010 senesine kadar burada forma giydi. Daha sonra Doğu Konferansı’nın bir başka takımı Miami Heat‘e transfer olan yıldız basketbolcu, 2014 senesinde tekrar Cleveland’a döndü. Zaferli oyuncu böylece kariyerinde ilk defa Batı Konferansı’nda yer alacak.

NBA’DE 3 ŞAMPİYONLUK YAŞADI

LeBron James’in NBA kariyerinde 3 şampiyonluk, 3 Finallerin En Bedelli Oyuncusu MVP, 4 NBA Bayağı sezon En Bedelli Oyuncusu, 14 NBA All- Star seçilme, NBA Senenin Çaylağı ve 2 de Olimpiyat altın madalyası bulunuyor. LeBron, şu ana kadar 1.143 maçta 27.2 sayı, 7.4 ribaund ve 7.2 asist ortalamaları ile çaba etti.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here