Layd Gaga’yı Efsane Kılan 10 Neden

0
12
Layd Gaga’yı Efsane Kılan 10 Neden

Layd Gaga Kimdir?

 

Gerçek ismi, Stefani Joanne Angelina Germanotta olan ABD’li şarkıcı, oyuncu, manken, söz yazarı olan Lady Gaga 28 Mart 1986’da dünyaya geldi. Başlangıçta lise yıllarında oyunculuk yapan Lady Gaga, daha sonra bunu bırakarak sadece müzik ile ilgilenmeye karar verdi.

 

 

 

Layd Gaga’yı Efsane Kılan Nedenler Nelerdir?

1) Yapılmayanı yapması. Sıra dışı olması; İnsanlara görülmeyeni göstermesi her sahnesine  öz verili olması işini ne kadar sevdiğini gösteriyor. Emek sonuçsuz kalmaz. Vaziyet bu halde olunca zirvede görüyoruz kendisi.

 

2) Sahnesi için düzenlediği görsel efektler ilginç, şaşırtıcıdır. Sahnesi için çok emek harcadığı gözle görülmeyecek gibi değil. Olağanüstü bir sunumla kendine hayran bırakır.

 

 

 

3) Dans yeteneği sayesinde seyircisini sahneye çeker. Bu konuda oldukça yeteneklidir. Performansıyla gözlere hitap eder.

 

4) Yüzünün karakteristik yapısı bile onu efsane kılmaya yeterli bir sebeptir.

 

 


 

5) Biz Gaya’yı Diva olarak nitelendiriyoruz. Alanın da yarattığı sükse bize bu niteliğin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor.

 

6) Hayranlarına  en çok değer veren ünlü seçilmiştir. Onu  var eden hayranları olduğunu biliyor. O şuan bir yerlerde  ise; bunu hayranlarına borçlu olduğunun farkın da. Değer veren değer görür.

 

 

 

7) Son zamanlarda Tony Bennett ile jazz bir albüm yayınladı. Bu da onun her türlü şarkıyı zorlanmadan söyleyebileceği anlamına geliyor. Biz şarkı söylerken ses çıkaramıyoruz kendisi her tür şarkıyı ustalıkla söylüyor. Bulunduğu konumun hakkını veriyor.

 

8) Sahip olduğu ses tınısıyla kulakların pasını siliyor. Gönüller de taht kuruyor. 

 

 

 

 

9) Baş döndüren kostümleriyle dikkatleri üzerine topluyor.

 

10) Konserlerinde en ufak bir pürüz yoktur buda ne kadar mükemmelliyetçi bir yapıya sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

 

 

 

 

İş disiplini, farklılık yaratması,yapılmayanı bulması, sesi, güzelliği, hayranlarına olan sevgisi sayesin de bu gün ki bulunduğu konuma ismini altın harflerle yazdırmıştır Layd Gaga.

Onun bu tutumu disiplini her alan da bize örnek teşkil etmelidir.

Emeksiz yemek olmaz sözü kulağımda çınladı bir an. Şu an bu sözün ne demek olduğunu daha iyi kavrıyorum.

 

Söylemek istediğimi siz izleyin ben sustum.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here