KYK burs başvuruları ne zaman? 2019 kredi ve burs haberleri

0
KYK burs başvuruları ne zaman? 2019 kredi ve burs haberleri
KYK burs başvuruları ne zaman? 2019 kredi ve burs haberleri

KYK burs ve kredi başvuruları için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelecek açıklamayı bekleyen öğrenciler önümüzdeki günlerde işlemlerini gerçekleştirecekler. Başvuruların başlamasının ardından yapılacak olan değerlendirme ile bazı öğrenciler geri ödemesiz eğitim desteği alacak.

Belirli kriterlere göre yapılacak olan değerlendirme sonrasında burs hakkı elde edemeyen öğrenciler ise diledikleri takdirde geri ödemeli eğitim desteği yani kredi kullanabilecekler.

2020 yılında öğrencilere aylık olarak ödenecek miktara zam yapılacak. Öğrencilerin gelecek yıl aylık kredi ve burs ücreti olarak ne kadar alacağı ise önümüzdeki günlerde yapılacak değerlendirme sonrasında netleşecek.

KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK’den ve GSB’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de başvuruların Ekim 2019 sonunda ya da Kasım 2019 başında başlaması bekleniyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın e-devlet’e entegre edilen hizmetleri arasında yer alan başvuru işlemlerinin yine e-devlet üzerinden yapılması bekleniyor. 2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak.

İlk inceleme puanları ortaya çıktıİsyan ve Türkiye beklentisiBildiğim kadarıyla aldatılmadım

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here