Kuş Sürüsüne Giren Türk Hava Yolları Uçağı Havada Tur Attı

0
Kuş sürüsüne giren Türk Hava Yolları uçağı havada tur attı
Kuş sürüsüne giren Türk Hava Yolları uçağı havada tur attı

Türk Hava Yolları’nın Abuja seferini yapan uçağı kalkıştan kısa bir zaman sonra kuş sürüsüne girdi. Motorunda arıza alana gelen uçak, yakıtını eksiltmek için İstanbul hava sahasında 3 saat tur attı. Yakıtını eksilten uçak Atatürk Havalimanı’na sorunsuzca iniş yaptı.

Edinilen bilgiye göre, Türk Hava Yolları’nın Türk Hava Yolları TK-623 sefer rakamlı TC-JYM kuyruk patentli Boeing 737- 900 tipi uçağı 124 yolcusu ile İstanbul’dan Nijerya’nın başşehri Abuja’ya seferini yapmak üzere saat 19.30 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan havalandı.

Uçak kalkışından kısa bir zaman sonra kuş sürüsüne girdi.

Bunun üzerine uçağın kaptan kaptanı Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’yle iletişime geçerek geri dönmek için izin istedi.

Türk Hava Yolları uçağı yakıtını eksiltmek için havada tur attı

Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’yle konuşarak geri dönme kararı alan Türk Hava Yolları uçağı, yakıtını harcamak için İstanbul üzerinde 3 saat tur attıktan sonra sorunsuz bir biçimde inişini gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları uçağında yapılan teknik hakimiyetlerde motorun panellerinde zarar meydana geldiği tespit edildi. Uçak seferden çekilerek, teknik bakıma alındı.

Motoruna kuş giren Türk Hava Yolları uçağı bakıma aldığı uçağın yerine başka bir uçak ile yolcuları Abuja’ya yollama kararı aldı.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here