Kurtlar Vadisi ve Güldür Güldür Show’un Sponsporu Konkordato Talep Etti

0
6
Kurtlar Vadisi ve Güldür Güldür Show'un Sponsporu Konkordato Talep Etti
Kurtlar Vadisi ve Güldür Güldür Show'un Sponsporu Konkordato Talep Etti

Kurtlar Vadisi, Güldür Güldür Show gibi televizyon programlarına sponsorluk yapan mobilya devi olan Can Mobilya Uğur Dayanıklı Tüketim Malları ve Reklamcılık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi konkordato talep etti.

BAŞVURULAR BİN 700’E YAKLAŞTI

Döviz kurunun Ağustos ayında 7,24 lira ile tarihinin en yüksek seviyesine çıkması ve kredi faizlerinin yükselmesinin ardından hızlanan konkordato başvurularının bin 700’e yaklaştığı belirtiliyor. Ancak son aylarda fırtınanın atlatılması ve döviz kurunda bir istikrar oluşması üzerine konkordato ilan eden firmalardan caymalar başladı.

7 ŞİRKET KONKORDATODAN VAZGEÇTİ

Bankalar ile masaya oturan 7 şirket konkordatodan vazgeçerken borçlarını yapılandırma konusunda ikna olan 56 şirketin de başvurularını geri çekeceği öğrenildi. Son olarak, ünlü mücevher markalarından Gilan, konkordato talebinden kendi isteği ile vazgeçmişti.Dünya gazetesinin görüştüğü bir bankacı, konkordato başvurusu öncesinde yapılandırma konusunu hiç gündemine almamış şirketlerin bu kararından döndüklerine dikkat çekiyor.

KURTLAR VADİSİ VE GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW’UN SPONSPORU KONKORDATO TALEP ETTİ

Öte yandan, 1700’e yakın başvurunun arasında en son olarak Kurtlar Vadisi, Güldür Güldür Show gibi televizyon programlarına sponsorluk yapan Ege Bölgesi’nin mobilya devi olan Can Mobilya Uğur Dayanıklı Tüketim Malları ve Reklamcılık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi konkordato talebini mahkemeye iletti.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here