Kuranda Geçen Özel Geceler Ve Kandiller..

0

 

Günümüzde regaip kandili mevlid kandilleri gibi birde ve berat regaip vb.. geceler önemli bir yer tutar..Herkesin biribirini aradığı kutlanılan bir gün diye günümüze kadar gelmiştir..Oysaki dinimizde ne böyle geceler nede kandiller vardır..Hepsi birilerinin ortaya atmasıyla meydana gelmiştir..Hiçte araştırılmayınca herkes tarafından doğru kabul edilip kabul görülmüştür..

  İşin esası şudur ki ..

 Vilâdet ( Peygamberimizin doğumu: Rebiulevvel ), Berat ( günahlardan emin olma belgesinin verildiğine inanılan gece), Regâip ( pek çok nimet ve bereketin verildiğine ve Peygamberimizin ana rahmine düştüğüne inanılan gece), Mirac ( Peygamberimizin göklere yükselip Allah ile konuştuğuna inanılan gece ) adıyla bazı geceleri kutsamak ve kutlamak vahyin hiçbir beyanı yoktur. Peygamberimizin ve ashabının hayatında da böyle uygulamalar bulunmamaktadır. İslam’ın GECE KUTLAMAK diye bir kabulu yoktur. Hele hele özel gecelerin özel ibadetleri gibi bir kabul tamamen islam dışıdır.. KUR’AN’DA ADIYLA GEÇEN TEK GECE KADİR GECESİ’DİR. Ne var ki KADİR GECESİ’nin bizim yüklediğimiz anlamlarla bir ilgisi bulunmamaktadır. O gece, kur’an’ın indirildiği gece olduğu için anılmış, KUTSALLIK VURGUSU YİNE KUR’AN’A YAPILMIŞTIR. Herhangi bir merasimden, özel ibadetten, o gecede birtakım şeyleri yapanların bağışlanacağından asla söz edilmemiştir…

İSLAM NASIL YOZLAŞTIRILDI => Yaşar Nuri Öztürk..

Bu kitabı okumanızı öneririm, ben okuduğumda şok üstüne şok yaşadım, öğrendiklerimin hepsi şirk olduğunu gördüm..Uyanmanızı aydınlanmanızı tüm kalbimle gönülden isterim..Okumak birşeyler öğrenmek insana çok şey katıyor, bildiklerinizi sorguluyorsunuz ve kuran-ı kerime daha çok yöneliyorsunuz, yöneldiğinizde namaz kılma ihtiyacı hissediyorsunuz, kalbiniz aklınız aydınlanıyor ve kuran da sizi felsefeye daha sonra daha farklı alanlara yönlendiriyor, işin sonu sınırsız sonsuz, yani size bağlı..

Bu yazımı okuyan herkes bilgilerinizi sorgulayın okuyun araştırın..Ben yine araştırdım yaşar nuri dedi diye yine kabullenmedim Hüseyin Atay’ı tanıdım..Oda aynı şeyleri söylüyor, ve oldukça cesurca hemde ..

Din konusu çok hassas bir konu..Herkesin geçmişinden öğrendiği bilgileri kutsuyor ve kabul ediyor..Ölüye bile dua okunmaz dediğinizde garipseniyor, kuran bizzat kendisi söylüyor: Rûm süresi 52  Ölülere işittiremezsin. diyor…Hemen ardından tepki verilir olurmuymuş öyle şey..Biz kuranı okuyalım fakat sevap kazanmak için değil öğrenmek ve gelişmek için okuyalım..Unutmayın ki kuran nediyordu  isra 82 de: Biz Kur’an’dan, inananlar için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz..

Kuranda ilk emir oku olduğu halde okumuyoruz, bu açığımızı en kısa sürede kapatırsak yükselişimiz başlar..Herkesin okuması dileğiyle ..

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here