Kuramsız Uzaklık

0
41

Bir profesör, bir gün ışığının yüzde 99.999’una ulaşabilen bir foton roketi inşa etmemize izin verebilecek bir matematik teorisi önermişti.

 

Teorik fizik, kendi hayal gücümüzle belirlediğimiz yaptırımları kaldırır. İster warp sürücüleri, isterse evrenin genişleme oranını anlar, teknolojik fikirlerimize hazır oluncaya kadar, karatahtalarımızdaki bilinmeyenliği çabucak keşfederiz.

 

Norveçli bir profesör, teoriye benzer bir derin dalışta ışığın hızının% 99.999’una (300.000 km / s [186.000 mph] ulaşabilir foton roketlerinin olasılığı için Acta Astronautica gazetesinde yer aldığını savunuyor; insanlık bunu da yapamasa da, gerekli teknolojiyi uygulabilir özellikte, potansiyel olarak bir nihai hız sınırının biraz altında bir şekilde uzay aracı inşa edebileceğimizi iddia etti.

 

 

Espen Gaarder Haug Norveç Üniversitesi Yaşam Bilimleri Okulu’nda niceliksel finans profesörü olan ve çağdaş fizikteki matematiğin sayısal finansta matematikten uzaklaş savunuyor. Bu arka plan, Haug’a foton roketleri hakkında tahminler için alışılmadık bir bakış açısı kazandırdı.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here