Kruse, Ersun Yanal’ın taktiğine alışamadı

0
Kruse, Ersun Yanal'ın taktiğine alışamadı
Kruse, Ersun Yanal'ın taktiğine alışamadı

Fenerbahçe’nin son haftalardaki kötü oyununa takımın Alman futbolcusu Max Kruse’nin isyan ettiği öğrenildi. Takımın oyun kurucusu olan yıldız futbolcu takımda yaşanan sistem ve taktik sıkıntı sebebiyle tam olarak performansını da yansıtamıyor. Kariyeri boyunca Almanya’da top koşturan ve ilk kez ülkesi dışına çıkan Kruse, Bundesliga’da taktiksel oyun üzerine oynamaya alışkındı.

TEK BAŞINA MÜCADELE ETMEKTE ZORLANIYOR

Ancak sarı-lacivertlilerde tam tersi bir durum söz konusu. Transferlerin gecikmesi, sakatlıklar ve ayrılıklar sebebiyle yaşanan değişimler en çok Alman yıldızı etkiledi. Bunun yanısıra teknik direktör Ersun Yanal’ın dayanıklılık ve enerji üzerine bir oyun inşa etmesi de futbolcuyu zorladı. Verdiği topu alamayan, pas trafiği olmadığı için takımı yönetemeyen, kanatlar olmadığı için de tıkanan oyunu açamayan deneyimli futbolcu tek başına mücadele etmekte zorlanıyor. Kruse’nin bu konuyla alakalı sıkıntılarını yakın çevresiyle paylaştığı ifade edildi.

FENERBAHÇE KANAT OYUNCULARI OLMADAN MAÇA ÇIKIYOR

Sarı-lacivertli takımda en önemli sorunlardan biri de kanatların olmadan maça çıkılması. Rodrigues sakatlığı sebebiyle derbide yoktu. Devre arası ise Moses takımdan ayrıldı. Inter’e transfer olan Nijeryalı yıldızın gitmesi iyice kanatları zayıflattı.

(Skorer)

Kruse, Ersun Yanal'ın taktiğine alışamadıShare

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here