Koronavirüs için tulum üreten tekstil firması siparişlere yetişemiyor

0
Koronavirüs için tulum üreten tekstil firması siparişlere yetişemiyor
Koronavirüs için tulum üreten tekstil firması siparişlere yetişemiyor

Tokat‘ın Turhal ilçesinde bir tekstil fabrikası giysi üretimini durdurup tüm dünyaya yayılan koronavirüsten korunmak için medikal tulum üretimine başladı. Yoğun ilgi gören tulumlara, 1 milyon adetlik talep gelince firma siparişlere yetişmekte zorlandı.

VARDİYA SAYISI ARTIRILDI

Çin’de ortaya çıkan ve Antarktika dışında tüm kıtalara yayılan koronavirüs sebebiyle maske, önlük ve tutum gibi medikal ürünlerde talep patlaması yaşandı. Tokat’ın Turhal ilçesinde kaban, ceket ve pantolon üretimi yapılan bir tekstil fabrikası talebi karşılamak için tamamen tulum üretimi yapmaya başladı. Günde bin adet tulum üretimi yapan fabrika yaklaşık 1 milyonluk siparişi yetiştirmek için vardiya sayısını da arttırdı. Siparişi yetiştirmekte zorlanan fabrikada çalışan işçiler gece-gündüz tulum üretiyor.

“AVRUPA’NIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDEN TALEP VAR”

İşletme Genel Müdürü İsa Aktaş, 1994 yılından beli tekstil işinde olduğunu belirterek, “Firmamızda bir yıldır mont ve kaban işi yapıyorduk. Çin’de koronavirüs görülmesi nedeniyle ihtiyaçtan dolayı tulum üretmeye başladık. Burada sadece tulum üretimi yapıyoruz. Maske üretimini ise İstanbul’da yapıyoruz. Daha çok Çin’li müşterilerimiz vardı. Son günlerde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden talep var. Ürünlerin yüzde 75 Çin’e gönderiyoruz. Şimdi Türkiye’den de yoğun bir talep oldu. Çeşitli kurumlardan da talep var. Gece gündüz çalışıyoruz yetiştirmek için. İşçi sayımızda yüzde 100 artış yaptık. Çok yoğun bir talep var. Makine sayımızı da artırdık” dedi.

Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Koronavirüs için tulum üreten tekstil firması siparişlere yetişemiyor

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here