Kola İçmenin Zararları Nelerdir Sertleşme Meseleniz Varsa Nedeni Bu Olabilir

0
Kola içmenin hasarları nelerdir sertleşme meseleniz varsa nedeni bu olabilir
Kola içmenin hasarları nelerdir sertleşme meseleniz varsa nedeni bu olabilir

Kola zararlı mıdır? Kolanın zararları nelerdir? Kolanın vücuda etkileri nelerdir? Gazlı meşrubatlar hiçbir yiyecek/içecek değeri taşımaz ve çok ölçüde şeker tüketimine neden olurlar. Arada sırada gazlı meşrubat içmek sağlığa zarar vermeyecekse de çok aşırısı diyabet ve obezite gibi hastalıkların tehlikesini artırarak erkeklerde sertleşme meselesine yol açabilir. İşte kola içmenin hasarları

SERTLEŞME MESELESİNE NEDEN OLUYOR!

Sertleşme meselesi veya iktidarsızlık, cinsel ilişki sırasında ereksiyon olma ve ereksiyonu sürdürmede problem yaşanmasıdır. Strese, endişeye, ilişki problemlerine ve özgüven eksikliğine yol açabilir. Sertleşme meselesinin sık görülen nedenleri arasında şeker hastalığı, obezite, yüksek tansiyon ve metabolik belirti yer alır.

ŞEKER HASTALIĞI TEHLİKESİ ARTIYOR

Gazlı meşrubatların çok tüketimi 2.tip şeker hastalığının meydana gelme riskini artırır. Bu da sertleşme meselesi görülme olasılığını yükseltir. Minnesota Üniversitesi’nden bilim adamları haftada iki veya daha fazla gazlı meşrubat içenlerde  2.tip diyabet tehlikesinin seyrek içenlere oranla yükseldiğine dikkat çekmiştir.

OBEZİTE SERTLEŞME MESELESİNİ TETİKLİYOR…

Obezite kan damarlarının işlev bozukluğuna yol açarak penise kan akışını azaltabilir. Bu da ereksiyon olmayı ve ereksiyonu sürdürmeyi güçleştirir. İçecek tüketiminin obezite tehlikesiyle olan ilişkisi incelenmiş ve bu meşrubatların kilolu veya obez olmayı kolaylaştırdığı görülmüştür. Ayrıca kanda bulunan bir cins yağ olan trigliseritlerin seviyesinin yükselmesine neden olabilirler.

 PEK ÇOK HASTALIĞA NEDEN OLUYOR

Metabolik belirti ise kalp hastalığı için bir grup tehlike sebebidir. Bunların arasında en tehlikeli olanlar; kolesterolün yüksek olması, yüksek tansiyon, iyi kolesterolün düşük olması, açlık şekeri dengesinin bozulması ve yüksek trigliserit seviyesi yer alır. Tüm bu tehlike etmenleri kan damarlarında enflamasyona neden olabilir. Bu sayede penise kan akışı yavaşlar ve ereksiyon olmak güçleşir. Araştırmalara göre günde bir içecek içen erkek ve bayanlarda, birden az içen erkek ve bayanlara oranla metabolik belirti tehlikesi önemli oranda hatta daha da  fazla görülmüştür.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here