Kök Kanalları Problemi

0
5

Dişlerin iyileşmesine izin veren rejeneratif diş dolguları, araştırmacılar tarafından potansiyel olarak kök kanallarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak geliştirildi. Tedavi, hakemler onu “diş tedavileri için yeni bir paradigma” olarak nitelendirdikten sonra Royal Society of Chemistry’den bir ödül aldı.

 

Neden dişler kendilerini düzeltemiyor? Belki de yapabilirler. Nihayetinde, Nottingham Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi’nden bilim adamları, diş hekimi sorunlarının tedavisine bakış açımızda bir devrim yaratmış olabilirler. Onların rejeneratif diş dolguları, dişlerin kendilerini iyileştirmelerine imkan tanır; potansiyel olarak kök kanallarında bulunan yüksek perdeli delme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Canlandırıcı vücut parçaları bir süper kahramanın yaptığı gibi geliyor. Peki yaşlı insanlar dişlerini toksik atığın içine girmeden nasıl yeniler hale getirebilirler?

Diş dolgusu, dentin büyümesini teşvik etmek için kök hücreleri uyararak çalışır. Bu diş çoğunluğunu oluşturan kemikli materyaldir. Bu nedenle, hastalar diş hastalıklarıyla hasar görmüş dişleri etkin bir şekilde yeniden canlandırabilirler. Çukurları tedavi etmek için kullanılan mevcut yöntemlerle karşılaştırıldığında diş hekiminden korkan herkese iyi gelebilir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here