Kızıl Kraliçe Selen Soyder

0
81
Selen Soyder
Selen Soyder

 

Selen Soyder kimdir?

26 Aralık 1986 İzmir  doğumlu olan Selen Soyder’in asıl ismi “Mükerrem Selen Soyder”dir. Yanya göçmeni olan bir ailenin tek çocuğudur.

 

 

 

 

 

 

Kariyer’ine 2006 yılında ‘Miss Model Of Turkey’ güzellik yarışmasına” katılarak atılmış olup bu yarışmada Türkiye’nin modeli seçilmiştir aynı zamnda  Çin Halk Cumhuriyet’inde ‘Miss Bikini Of The Universe” yarışmasında 1. Olup Türkiye’mizi temsil etmiştir ve en iyi milli kostüm ödülünü de almıştır’. Bunun yanı sıra dünyada bir ilk olan “Kızıl Kraliçe” unvanına da sahip olmuştur 2007 yılında düzenlenen “Miss Turkey” yarışmasında 1.’liği elden bırakmamıştır ve aynı yıl ‘vakko’ adlı markanın modellliğini yaptıktan sonra dil eğitimi almak üzere Kanada’ya gitmiş 2009 yılında Türkiye’ye tekrar dönmüştür ve babasının isteği üzere spikerlik kursuna gidip star tv ana haberde staj yapmaya başlamıştır daha sonra dizi teklifleri alan Selen Soyder spikerlik kariyerine son verip dizi ve oyunculuk sektörüne atılmıştır.

 

 

 

 

 

Oynadığı Diziler:

2010 – 2012 – Yer Gök Aşk


2011 – 2013 – Lale Devri


2014 – Kod Adı Reaksiyon (Dr. Zeynep)

Birce Akalay ile rolünü paylaştığı Yer Gök Aşk dizisi’nde iki kız kardeşten birini canlandırmıştı
Şükrü Avşar daha önce ‘Yer Gök Aşk’ta Selen Soyder’in canlandırdığı Toprak karakterini ‘Lale Devri’ne transfer ederek reytinglerin yükselmesini sağlamış ve dizi tarihinde bir ilke imza atmıştı.
Bu transferin ardından Selen Soyder ‘Lale Devri’ dizisinde yer almaya başlamıştır.

Özel Hayatı:

Selen Soyder ‘Lale devri’ dizis’inde başrolü paylaştığı Tolgahan sayışman ile dizideki aşklarını gerçek hayata taşıyarak birlikteliklerini devam ettirmişler, ancak bu birliktelik sona ermiş olup şuanda Oren Fransez  ile evliliğini sürdürmektedir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here