Kış Aylarının Vazgeçilmezi Sulu Muğla Kebabı’nı Tatmak İçin Yunanistan’dan Akın Akın Geliyorlar

0
5
Kış Aylarının Vazgeçilmezi Sulu Muğla Kebabı'nı Tatmak İçin Yunanistan'dan Akın Akın Geliyorlar
Kış Aylarının Vazgeçilmezi Sulu Muğla Kebabı'nı Tatmak İçin Yunanistan'dan Akın Akın Geliyorlar

Kış aylarının en çok tercih edilen çorbalarından olan Sulu Muğla Kebabı’nın ünü Türkiye’yi aştı. Yunan turistler, Marmaris’te hizmet veren çorbacıya Sulu Muğla Kebabı içmeye geliyor.

İÇMEK İÇİN YUNANİSTAN’DAN GELİYORLAR

Kış aylarının vazgeçilmezidir çorbalar. Hem şifa kaynağı hem de lezzetiyle dikkat çeken çorbalardan biri de Muğla yöresine ait ‘Sulu Muğla Kebabı’. 8 saat pişen kemikli etten yapılan Sulu Muğla Kebabı’nın ünü Türkiye’yi aştı. Marmaris’te bulunan çorbacı yerli misafirleri dışında her kış Yunanistan’dan gelen Sulu Muğla Kebabı tutkunlarını ağırlıyor.

“ORJİNAL KEMİK SUYU KULLANIYORUZ”

Sevgisini katarak çorbaları hazırladığını belirten Nuri Okutan, “Ailecek bu işi yapıyoruz. Çorbalarımızda sos kullanmıyoruz. Orijinal kemik suyu kullanıyoruz. Rodos’tan gelen müşterilerimiz var. Devamlı aileleriyle birlikte gelirler. Bu çorbayı yapmak zahmetli bir iş. Önce sevginizi vereceksiniz. Uykusuz kalacaksınız biraz, bu çorba orijinal kemikle 8 saat pişiyor” dedi.

YUNANLILAR ÇORBAYI ÇOK BEĞENİYOR

Yunanistan’ın Rodos Adası’nda gelen Spyridonos Gregory de, her yıl kış mevsiminde çorba içmek için Marmaris’e geldiğini söyledi. Gregory, “Çok lezzetli ve orijinal bir çorba. Yöresel bir tat ben bu çorbaya gerçekten bayılıyorum” dedi.
Çorbayı ilk kez tadan Sarmas Dimitris ise, çorbanın harika bir tadının olduğunu söyledi.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here