Tüylerden Kurtulmak İçin Neler Yapılabilir? Cevizli Kürün Faydaları…

0
Kıllardan kurtulmak için neler yapılabilir ceviz ile yapacağınız tasvir sizi tüylerinizden kurtaracak
Kıllardan kurtulmak için neler yapılabilir ceviz ile yapacağınız tasvir sizi tüylerinizden kurtaracak

İstenmeyen tüylerinizden ne yapsanız kurtulamıyor musunuz? Ağda epilasyon hiçbiri bir işe yaramadı ve siz aralıksız “Tüylerden nasıl kurtulunur?” “Tüyler nasıl dökülür?” “Tüyleri dökmek için neler yapılabilir?” sorularını sorup duruyor musunuz. O zaman içeriğimiz tam size göre. Bayanların en büyük tasalarından biri olan istenmeyen tüyleri oldukça garip bir tarif vererek çözeceğiz.

MALZEMELER

2-3 avuç kuru ceviz kabuğu
1 su bardağı su

YAPILIŞI

Uygulayacağınız bölgeye göre değişiklik gösterecek ölçüde kuru ceviz kabuklarını alın ve hem kendinize hem de etrafınıza hiçbir hasar gelmeyecek bir yerde, tüm tedbirlerinizi aldıktan sonra bu ceviz kabuklarını yakın. Kabuklar tamamen yanıp kül olduğunda, ortaya çıkan bu külleri pak ayrı bir kaba alın ve üzerine karışım kremsi bir kıvama gelecek kadar su ilave edin. Suyu azar azar ilave edin ki gerekli kıvamı aldığında su ilave etmeyi durdurun. Karışımı bu biçimde 12 saat bekletin. 12 saatin ardından istenmeyen tüylerden kurtulmanız için lüzumlu olan karışımınız hazır!  🙂

NASIL UYGULANIR?

Karışımı hazırladınız, gelelim nasıl uygulayacağınıza. Bu karışımı uygulamak için öncelikle istenmeyen tüylerinizi almamış olmanız gerekiyor. Kurtulmak istediğiniz bu tüylerin üzerine karışımı güzelce yayın. Karışımı sürmek için bir gazlı bezden ya da pamuktan takviye alabilirsiniz.
Dökülmesini istediğiniz tüm tüylerin üzerine karışımı güzelce yaydıktan sonra 30 dakika bekletin ve ardından duru suyla karışımı cildinizden tamamen temizletin. Bu uygulamayı günde 3 kez, toplam 3 gün yaptığınızda neticelerini göreceksiniz. Ancak elbette ilk 3 günlük zamanda tüm tüyleriniz dökülmeyecektir. Bu sebeple dilerseniz 1 ay ara verdikten sonra yine 3 gün aynı uygulamayı tekrarlayabilirsiniz. Dikkat faktörü gereken noktalara gelirsek, yapılışında gördüğünüz gibi ceviz küllerini yakarken çok çok dikkatli olmanız büyük önem taşıyor. Kendinize ve etrafınıza hasar vermemek adına ceviz kabuklarını açık bir alanda, dikkatli bir biçimde yakmalı, yakarken içine alevlenmesini basitleştirmek için kağıt gibi değişik malzemeleri asla karıştırmamalısınız. Aynı biçimde uygularken cildinizde bir yanma, bir kızarıklık ya da başka bir rahatsızlık seziyorsanız hemen karışımı cildinizden tamamen arınmalı, rahatsızlığınız devam ediyorsa hemen ilgili hekime müracaat etmelisiniz.

AMAN DİKKAT!

Unutmayın ki bu karışım, bilimsel olarak kabul görmüş bir tedavi usulü değil, yüzlerce sene öncesine dayanan bir usul. Bu sebeple şayet cilt hassasiyetiniz, rastgele bir alerjiniz ya da başkaca bir cilt rahatsızlığınız varsa bu karışımı asla uygulamamalısınız.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here