Kılıçdaroğlu Neyden Korkuyor?

0
5
Kılıçdaroğlu neyden korkuyor
Kılıçdaroğlu neyden korkuyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ülke gündeminin birinci sırasında olan ‘Andımız’ tartışmalarına dair herhangi bir cümle etmedi. Birçok kesimin tepkisini çeken bu durum, Kılıçdaroğlu’nun Kürt oylarına göz kırpması olarak nitelendirildi. CHP’nin içindeki ulusalcı kanadın da büyük tepkisiyle karşılaşan Kılıçdaroğlu ona rağmen sessizliğini korudu.

FATİH PORTAKAL BİLE İSYAN ETTİ

Fox Ana Haber bülteninde Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Portakal, “Kemal Kılıçdaroğlu Andımız’ı savunacak yönde hiçbir açıklama dahi yapmıyor. O kadar cesaretsiz. Cesaretsizliğin sebebi ise yerel seçimler. Birilerine göz mü kırpıyor. Kürt seçmeni ben kızdırmayayım, bundan hoşnut olmayacak seçmeni kızdırmayayım diye bunu söylememe veya kendi fikrini anlatamama derdinde mi? O cesaretsizlik içinde mi? Siyasette cesaretsizlere hiçbir zaman yer yok.  Ama CHP’nin Lideri bugün Andımız konusunda hiçbir şey söylemdi. Olumlu veya olumsuz hiçbir şey söylemedi. Bütün partilerin liderleri bir şey söyledi, Kılıçdaroğlu’nun bir şey söylemesi çok enteresan.”

Star Gazetesin’den Ahmet Kekeç de bugünkü köşesinde Kılıçdaroğlu’nun sessizliğini HDP ile olan ittifakına bağladı.

AHMET KEKEÇ: HENDEKTEKİ ARKADAŞLARINIZI MI ÜZER?

Kemal Bey siz niçin konuşmuyorsunuz?

Öğrenci andı kaldırıldığında gök kubbeyi başlarına yıkmaktan söz ediyordunuz.

Danıştay “Andımız” uygulamasına yeniden işlerlik kazandırdı.

Memnuniyetinizi dile getirmeyecek misiniz? Ya da ne bileyim, eleştirmeyecek misiniz? “Bu karar hendekteki arkadaşlarımı üzer” filan demeyecek misiniz?

Bekliyoruz…

Olumlu ya da olumsuz, “tepkinizi” bekliyoruz!

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here