Kenan İmirzalıoğlu Aslında Kim ?

0
67
Kenan İmirzalıoğlu Aslında Kim ?
Kenan İmirzalıoğlu Aslında Kim ?

Ezel İmirzalıoğlu.

Kenan Bayraktar.

Bazen deli böbrek!

Bazen saplantılı Devran.

Hatta Kenan Komutanım, pardon Kenan Padişahım!

Boy, pos, şekil hepsi yerinde.

Diziyse dizi. Filmse film. Hepsini yaptı.

 

 

 

Kenan İmirzalıoğluYer Ankara’nın Üçan Köyü Kenan İmirzalıoğlu burada 1974 yılının 18 Haziran’ında dünyaya geliyor. Aile çiftçilikle geçiniyor ve Kenan’dan büyük iki çocukları daha var. Soyları Bozulus Türkmenlerinin Tabanlı aşiretine dayanıyormuş. İlerde değiştir bunu böyle manken ismi olmaz diye diretecekleri soyadları ise bey anlamına gelen mirza sözcüğünden türemiş. Ayrıca annesi için ‘Anadolu Bilgesi’ diyor Kenan İmirzalıoğlu. Aileni tasvir et desele, yeşilçam filmlerindeki o huzurlu aile diyor. Şanslı olanlardan yani. 12 yaşına kadar köyde yaşamış. O yüzdendir büyük usta Tuncay Kurtiz ile gezdiği bu dağlarda bu kadar keyif alması.

Bu dağlar ve Tuncel Kurtiz’le olan dostluğu buradan anlaşılabilir.

Ortaokul ve liseyi okumak için de Ankara’ya teyzesinin yanına gitti. Abisi baya örnek çocukmuş. Ben hayta çıktım ama sonradan arayı kapattım diyor. İlk sene üniversiteyi kazanamayınca babası okumazsa hayatının ne kadar zor olacağını göstermek için almış köyde onu yanında çalıştırmış. Ama ne çalıştırmak ! İşte o dönem ırgat gibi çalışarak herkesin hayranı olduğu vücudunu yaptı 🙂 Eh demek ki varmış bunda da bir hayır. 

Ertesi sene Yıldız Teknik Universitesi matematik bölümünü kazandı. Küçükken hep aynanın karşısına geçip kendine bakarmış. Annesi de ”Artist mi olcen sen ?” dermiş. İçinde bu aşkı hep barındırmış ki üniversite yıllarında mankenlik hayatına atılmış. Bir taraftan da aten 9-6 çalışmak hiç cazip gelmiyormuş.

Mankenlik hayatı 97 yılında katıldığı Best Model Of Turkey’ de birinci olmasıyla hareketlendi. Ama her şey daha yeni başlıyordu.

Best Model Of The World’de de birinci seçilmesin mi ! İlk kez bir Türk erkeği dünyada birinci seçilmişti. Sonrasında da malumunuz dizi, film teklifleri.

Ertesi sene Yusıf Miroğlu karakteriyle mesleğe direk fenomen olarak katıldı. Yetmedi Deli Yürek’in filmi de geldi. Düşünün bunları hiç bir oyunculuk eğitimi almadan yaptı. Dizi ve filmden sonra Amerika’ya oyunculuk eğitimi için gitti. Döndüğünde Alacakaranlık dizisinde Uğur Yücel ile birlikte başroldeydi. Yazı Tura filminde askerliğini doğuda yapan iki gençten biriydi ve bu rolüyle Altın Koza’da en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. 2005-2007 döneminde bu sefer Mehmet Kosovalı rolünde gördük onu ekranlarda. Sinemadan da vazgeçmiyordu ama.

Yine 2007’de Kabadayı’yla bir kez daha adını hakkını verdi. Ad demişken o soyadıyla olmaz diyenler de yanıldıklarını yavaş yavaş kabul etmeye başladı. Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı karakterler baya baya ismine yakışır haldeydi. Hatta düşünsenize o Ezel’i. O Ezel Bayraktar’ı Kenan Bayrak ne bileyim Kenan Tatlısu’nun oynadığını. Yok olmazdı. Bu arda Ezel Kenan İmirzalıoğlu için Deli Yürek’ten sonra ikinci bir sıçrama noktasıydı. Kariyerine başladığından beri bangır bangır gelen adam Ezel’le ‘Tamaaam’ dedi. ‘ Ben artık buradayım ve yerimi kanıtladım’. Ezel sadece Kenan İmirzalıoğlu için önüm noktası değildi Türk dizi sektörü için de ayrı bir yeri vardır. E hal böyle olunca para da doğru orantılı arttı. 2012’de oynayacağı Karadayı dizisi için dört milyon dolarlık anlaşma yaptığı iddiaları yayıldı. Bu dizide çok sevdi, aşkı öyle güzel gösterdi ki ‘Lan’ dedik ‘Adam hak ediyo be’. Şimdiye kadar en değişik oynadığı karakter Uzun Hikaye!deki Ali karakteriydi. Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelen sevdiği kızı kaçırıp tren istasyonları arasında gidip gelen bir balkan göçmenini canlandırdı.

 

Hep işten konuştuk azıcık da binlerce kızın hayalini süsleyen adamın aşk hayatından bahsedelim. Yani aslında bahsedecek pek de bir şey yok. Kenan İmirzalıoğlu pek de öyle sansasyonlarla aşklı meşkli haberlerle yansımadı magazin dünyasına. Hep seviyeliydi. Özel hayatını hep gizli saklı yaşadı.

 

Taa ki evleneceği kadın Sinem Kobal’la tanışana kadar. Malum onu hepimiz Selena’da tanıyıp. Arda Turan’la ilişkisiyle bilmiştik.  Başta baya olay oldu tabi. Kimileri yakıştırmadı kimileri beğendi derken bir baktık 2016’da evlenmişler.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here