Keban Baraj Gölü’nde Yakalanan Dev Turna Balığını Görenler Şaşkınlıktan Gözlerine İnanamadı

0
Keban Baraj Gölü'nde Yakalanan Dev Turna Balığını Görenler Şaşkınlıktan Gözlerine İnanamadı
Keban Baraj Gölü'nde Yakalanan Dev Turna Balığını Görenler Şaşkınlıktan Gözlerine İnanamadı

Elazığ’da Keban Baraj Gölü’nden çıkan dev turnalar balıkçıların yüzünü güldürüyor. 5 gün önce 80 kilogram ağırlığında, 1,50 santimetre boyunda turna balığı yakalayan balıkçılar bu kez de 1 metre 64 santimetre boyunda ve 84 kilogram ağırlığında turna balığını yakaladı. Yakalanan turna balığını Kapalı Çarşı’ya getiren balıkçı Ramazan Erdoğan, kilosunu 30 liradan satışa çıkardı. ‘Topal’ adı verilen dev turna balığını gören bazı vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemeyerek fotoğraflarını çekti.

TURNANIN TAMAMI SATILDI

Ağırlık ve boy açısından sezonun rekor balığı olduğunu belirten Balıkçı Ramazan Erdoğan, “Geçen gün gelen turna balığından daha büyük bir turna balığı getirdik. 1,64 m ve 84 kilogram ağırlığında. Yine yoğun talep var. Balık şuanda tamamıyla satılmış durumda. Siparişlerimiz çok, yeni balığımız yetmedi. Havaların yağışlı olmasından dolayı balıklar yavaş yavaş çıkmaya başladı. Balığımız et olarak 30 TL’den satılacak. Siparişleri aldık, çoğu bitmiş durumda. Et halinde müşterilerimize takdim edeceğiz. İnşallah bundan sonrası gelir, tüm vatandaşları bekliyoruz” dedi.

“ELAZIĞ’DA İLK DEFA BÖYLE BİR BALIK GÖRDÜM”

Hayatında ilk defa böyle bir balık gördüğünü dile getiren Yüksel Baygeldi ise, “Bu balığı alıp, fırında pişireceksin. Kızartıp yiyeceksin. Balık hastalıklara da şifadır. Elazığ’da ilk defa böyle bir balık gördüm” ifadelerini kullandı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here