Kaş Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

0
25

Son zamanlarda gür kaşlar kadınlar arasında oldukça tercih edilmeye başlandı. Eskiden ince kaşlar modayken şimdilerde gür ve kalın kaşlar moda oldu. Kaşları ince olan kadınlar bu durumdan oldukça şikayetçi. Kadınlar kaşlarını kalınlaştırmak için microbilanding yaptırmaya başladı ve herkesin kaşı neredeyse tek bir model oldu. Bu uygulama hem oldukça pahalı hem de gelecek vaad etmiyor. Microbilanding uygulanan kaşlar bir süre sonra yine eski haline dönebiliyor. Bu nedenle kaşlarınızı evde uygulayacağınız yöntemlerle gürleştirebilir, istediğiniz şekle kavuşmasını sağlayabilirisiniz. Peki kaş gürleştirmek için doğal yöntemler nelerdir? İşte kaşları gürleştiren doğal yöntemler!

SARIMSAK UYGULAYIN 

Syerek kaşları gürleştirmek için en bilinen yöntemlerden birdir sarımsak uygulaması. Bunun için, bir diş sarımsağı ikiye bölüp kaşlarınıza sürün. Sarımsağı sürerken ellerinize eldiven takmanız, ellerinize kötü kokunun sinmesini önleyecektir. Genellikle bu yöntem kötü kokusu nedeniyle pek fazla tercih edilmemektedir. Ama bu uygulamadan sonra kaşlarınıza limon ve gül suyu dökerseniz kokunun dağılmasını sağlayabilirsiniz.

BADEM YAĞI İLE KAŞLARINIZI GÜÇLENDİRİN 

Badem yağını kadınla genellikle hamilelik döneminde çatlak gidermek amacıyla kullanmaktadır. Badem yağı aynı zamanda kılları gürleştirmeyede yaramaktadır. Yapmanız gereken tek şey, badem yağını bir pamuğa sürüp, pamuğu kaşlarınıza uygulamanız. Badem yağı uygulamasında, seçtiğiniz yağın tatlı badem yağı olmasına dikkat edin. Acı olan badem yağı gözlerinizde yanma ya da tahrişe neden olabilir.Uygulamadan sonra 1 saat kadar bekleyip, yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

FINDIK YAĞI İLE DÖKÜLEN KAŞLARINIZ YENİDEN ÇIKACAK 

Fındık yağı, seyrek kaşlar üzerinde olumlu etkiye sahip olan bir yağ çeşididir. Fındık yağını bir pamuğa sürüp masaj yaparak uygulayın ve 1 saat kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

ZEYTİNYAĞI UYGULAYIN 

Zeytinyağının cilt üzerindeki olumlu etkilerini hemen hemen herkes bilir. Cildi nemlendiren parlamasını sağlayan bu yağ aynı zamanda kaşların gürleşmesini de sağlıyor. Gece yatmadan önce, zeytinyağını kaşlarınıza masaj yaparak 1-2 dakika kadar uygulayın ve yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Etkili bir sonuç almak istiyorsanız zeytinyağı uygulamasını düzenli olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here