Kas Erimesi Belirtileri Otururken Kalça Kemiğiniz Ağırıyorsa

0

Kas sisteminde yaşanan en ciddi problemlerden biri kas erimesidir. Kasların deforme olmasıyla zaman içerisinde erimesine neden olan kas erimesinin belirtileri neler? Nasıl tedavi edilir? Ciddi bir sağlık sorunu olan kas erimesine dair tüm merak edilenleri sizleri için araşıtırdık. İşte tüm merak edilenler…

SAĞLIKLI BESLENMEME KAS ERİMESİNE NEDEN OLUYOR 

Vücuttaki protein ve ve kalsium oranının düşmesi ya da B12 vitamini eksikliği kasların ilerleyen zamanlarda deforme olmasına neden olmaktadır. Sağlıklı beslenmeme de kas erimesine neden olmaktadır. Kas erimesi nadiren de olsa aile öyküsünde varsa genetiksel olarak çocuğa geçme ihtimali yüksektir.

PEK ÇOK BELİRTİSİ BULUNMAKTADIR 

Kas erimesinin pek çok belirtisi bulunmaktadır. Bunlar; Yürüme esnasında bacakların kitlenmesibir nesneyi alırken tutmada zorlanma, istemsiz hareketler, kol ve bacaklarda uyuşma, otururken kalça kemiğinin ağrıması, hareket esnasında kemiklerden ses gelmesi, sürekli yorgun ve uykulu hissetme kas erimesinin belirtilerinin başında gelir.

KAS ERİMESİNDEN KORUNMAK İÇİN… 

Kas erimesinden korunmak istiyorsanız vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri eksik etmeyin. Bunun yanı sıra bol bol egzersiz yapın ve bol bol süt ya da su tüketin.

AĞIRLIK KALDIRIRKEN BİRDEN YÜKLENMEYİN! 

Ağırlık egzersizleri yaparen birden ağırlık kaldırmaktan çekinin.  Kasların ağırlığını ölçerek sağlık testlerini ihmal etmemeye özen gösterin.

NASIL TEDAVİ EDİLİR? 

Kas erimesine neyin neden olduğu muhakak bulunmalıdır. Uzmanlar buna göre bir tedavi yöntemi uygulamaktadır. Eğer durum sinirselse bu ilaçlarla tedavi edilebilir. Ya da vitamin eksikliğinden kaynaklı bir durumsa ek tedavi yapılabilir. Uzmanlar kas erimesini tedavi etmek için fizik tedaviyi de önermektedir.  Fizik tedavi kasların güçlenmesini sağlar.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here