Kartalın Yırtıcı Pençelerinden; Oğuzhan Özyakup

0
56

MAESTRO ÖZYAKUP KİMDİR?

Efendiliği, futbolu sevişi,sahada gösterdiği hırs , azim ve oynadığı futbol ile maçlarda tüm ilgiyi üstüne çekebilen Oğuzhan Özyakup,23 Eylül 1992 Zaandam, Hollanda’da doğmuştur.Boyu 1.80m’dir.

Oğuzhan aslen Trabzon’un Çatak köyündendir. Trabzonlu olanlar Oğuzhan’ın dedesini mutlaka tanır. Kendisi Meşhur Bestekar Kemençeci Ferhat Özyakup’tur. Babası Muzaffer Özyakup’da futbolcuydu ve Oğuzhan Özyakup‘un ilk futbola başladığı Zaandam’da oda futbol oynamıştır.7 yıl gibi bir zaman diliminde ise hakemlik yaptığı bilinir.

Oğuzhan Özyakup‘da babası gibi futbola Zaandam Türk Spor takımında başlamıştır.2002’de AZ Alkmaar altyapısına geçmiştir.AZ Alkmaar takımında forma şansı bulmuştur.
2008’de Arsenal altyapısına geçmiş ve altyapıda FA Youth Cup şampiyonluğunu yaşamıştır.
Bir sene sonra ise 18 yaş altı ligi Premier Academy League’nde takımca şampiyonluğu tatmışlardır.Yarı finallerde ise Oğuzhan, Manchester United’a bir gol atmıştır.Ayrıca aynı maçta penaltılardada bir golü vardır.
2011-12 sezonunda 12 maçta 4 gol 5 asistle sezonu tamamlamıştır.
2011-12 sezonunda Manchester United deplasmanında ilk kez Premier Lig kadrosuna girdi ancak maçta forma şansı bulamamıştır.

İlk profesyonel maçına 2011 yılında İngiltere Lig Kupası maçında Shrewsbury Town takımı karşısında oynamıştır.
Oyunda sadece 13 dakika kalmasına rağmen çok beğenilmiştir. Zaten Oğuzhan Özyakup‘un da Arsenal’de oynaması en büyük hayallerindendi bunuda başarmış oldu.
2012 yılında Beşiktaş‘a transferi yapılan Oğuzhan Özyakup, aynı yıl U-21 Milli Takımı’nda yer aldı.


Özellikle son 2 sezonda olsun üst üste gelen şampiyonluğumuzda olsun ,kendini geliştirmesiyle maçlara verdiği özenle dolayı çok taktir edilmiştir adından sıkça söz edilmiştir.Oğuzhan Özyakup birde takım kaptanıdır. Buna ek olarak “Orkestra Şefi “/ Maestro denilince taraftar ve camianın aklına gelen ilk isimdir.Bir farklı konuysa Türk milli takımımızın formasını terletmesi ve aynı şekilde armasında Türk bayrağı taşıyan bir klüp için sahada herşeyini koyması onun için çok büyük bir şeref olduğunu düşünüyorum.
Bu güne kadar olan klübe katkılarından dolayı minnettarız .Umarım bundan sonrada aynı şekilde Beşiktaş Ailesine,bu camiaya yürekten bağlanmaya,işini en iyi yapmaya devam edersin ve yine yeniden umarım ki hayatta hep başarılarını, asistlerini , gollerini duyar seviniriz…
İYİ Kİ DOĞDUN KAPTAN ÖZYAKUP!


You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here