Karadut Ne İşe Yarar?

0
Karadut Ne İşe Yarar?
Karadut Ne İşe Yarar?

Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi karadutun faydaları…

Karadut şurubu geleneğimizin nadide ürünlerinden biridir. Ağız yarasına, boğaz iltihabına, diş eti iltihaplanmalarına, özellikle çocuklarda görülen pamukçuğa büyüklerin kullandığı olmazsa olmaz bir şuruptur.

Beyaz dut ile sıklıkla karşılaşsak da karaduta ulaşmak o kadar da kolay değildir. Kırmızı meyvelerin genel özelliklerinden olan C vitamini ve antioksidan bileşikler bu meyvede de bol miktarda vardır. Pek çok elementi, minerali ve vitamini içerir. İçerdiği tüm bileşenlerle kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Karadut aynı zamanda kan değerlerinin düzelmesinde, hücrelerin yenilenmesinde oldukça etkilidir.

Antioksidan içermesi sebebiyle serbest radikalleri de etkisiz hale getiren bu meyve hem içildiğinde hem de sürüldüğünde cilt için de çok etkili bir bakım ürünü. Cildin canlanmasında kırışıklık oluşumunun engellenmesinde kullanılır. Kan dolaşımına da etki etmesi sebebiyle bağışıklık sistemini destekler, organların sistemlerini de destekleyerek vücuda kuvvet katar.

Karadut şurubu özellikle çocuklar için etkili bir doğal ilaçtır. Ağız yaralarında bilinen en etkili doğal üründür. Kısa sürede ağız içi yaraların iyileşmesini sağlar. Bağışıklık sitemi henüz oturmamış çocukların bağışıklığını destekler. Kansızlık sorununun önüne geçer. 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here