Kanser Çoğalan Bir Orduya Benzer

0
9

*Kanser hücreleri henüz tam olarak anlaşılmayan sebeplerden dolayı insanın bağışıklık sistemini yanıltabilmektedir. Hayati tehlike arz eden hastalığı ve bunun nedeni olduğu hastalıkları insan vücudu kendi başına yenememektedir bunun için hedefli bir tedavi ihtiyacı bulunmaktadır.

 *Vücudumuzdaki tüm hücrelerin belirli görevleri vardır . Normal hücreler düzenli şekilde bölünürler. Yaşlandıklarında veya zarar gördüklerinde ölürler ve yerlerini yeni hücreler alırlar kanser hücrelerin kontrolsüz çoğalmaya başlamasıyla oluşur normal hücrelere yer bırakmazlar .Bu kanserin başladığı vücud bölümünde problemlere yol açar .
 *Kanseri vücuttan çıkarmak için cerrahi yöntemler kullanılır .Doktor ayrıca kanserin etki ettiği vücut bölümünün tamamını veya bir kısmını çıkarabilir .
 *Kanser tedavisi çoğu hallerde
-kemoterapi
-ameliyat
-radyoterapi kombinasyonundan oluşur. Bazı durumlarda olarak yüksek dozajlı kemoterapi ve bunun ardından kök hücre nakli gerekli olabilir . Böyle bir tedavi genellikle terapi iyileştirme araştırmaları cevresinde düzenlenen tedavi protokollerine uygun gerçekleştirilir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here