Kahvenin Yararları ve Zararları Nelerdir?

0

Kahve hayatın olmazsa olmazı tabi ki. Birçok kişinin severek tükettiği bir içecek. Ama her güzel şeyin bir zararı da vardır. Kahve kalp ritmini olumsuz şekilde değiştirebilir ve fazla kafein tüketimi kalp çarpıntısı yapıyor. Dikkatli içmek gerekir, aksi halde kalp krizini tetikliyor. Sevdiğimiz bir içecek acaba bu kadar faydalı mı zararlı mı siz karar verin…

 

 

Gelelim kahvenin faydalarına isteme törenlerinin olmazsa olmazı. Her günün başlangıcında ve günün bitiminde tüketilen olmazsa olmazımız! Zayıflatıyor, , mutlu ediyor, Parkinsona iyi geliyor, bazı kanser türlerine oldukça faydalı ve stresle savaşıyor. Hamile bayanların sadece 300mg günde kahve dozunu aşmaması gerekiyor. Kahve dost mu düşman mı çelişkide kalabiliyoruz. Kahve hiç tartışmasız bir ilaçtır. Sıcacık ve mis gibi kokusuyla bir anda beliren stresi alabilir. Günün yorgunluğuyla baş edebilir. Kahve idrar söktürücüdür. Bu genelde vücudun kaybetmesine neden olur. Bu yüzden yanında bir bardak bulunmalıdır. Yanında ikram edilen bir  parça çikolata da faydalıdır. Şimdi sorsanız “Kahve sever misiniz?” diye insanlara eminim ki %40’ı sevdiğini söyler.

Kahve ’da misafirlere yanında bir bardak su ile verilir suyu içerse aç sayılır kahveyi alırsa tok sayılır ne kadar kibar  ve naif bir gelenek öyle değil mi?

Kahvenin anlamı”keyif veren içki” anlamında görülür. Günde 3 4 bardak fincandan fazlası zarar verir. Bunu aklımızda bulundurmakta fayda vardır.

Kahvenin faydaları;. 

Kalbe faydalı,

Şeker hastalığı riskini azaltır,

Vücutta yağ yakımını hızlandırır,

Ömrü uzatır,

Tam bir antioksidan deposu,

Konsantrasyon yeteneğini artırıyor, ve

Cildi tazeler.

(kahve telvesi ile de  birçok maske tarifleri bulunur.)

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here