Kadınların Duymak İstediği 10 Sihirli Söz

2
109
Kadınların Duymak İistediği 10 Sihirli Söz

 

 

      İnsanoğlunun tümünde kadın, erkek ayırt etmeksizin güzel sözler duymak, övülmek, beğenildiğini bilmek bir ihtiyaçtır.

     Bu durum kadınlarda erkeklere göre daha ön plandadır.

     Çünkü, kadın için ilgi sevginin göstergesidir. Kurduğumuz cümleler bizi “Rezil de edebilir, vezir de”bu yüzden doğru kelimeleri seçmeye özen göstermeli, söyleyeceğimiz sözlerin zamanını iyi bilmeliyiz. Kadınların zor olduğunu düşünen erkeklerimiz bu yazıda görecek ki aslında bir kadını mutlu etmek sandıkları kadar zor değil. Çünkü sizlerden gelecek her türlü güzel söz onların kalbini ısıtmaya yetecektir. Ama şöyle bir oturup sizler için gözlemlediğim de daha ön planda olan, bir skor tablosuna göre değerlendirecek olsak başta yer alacak ilk on maddeyi sizler için derledim.

 

 

1)Seni Seviyorum..

 

     Her ne kadar sıradan da olsa kadınların asla duymaktan bıkmayacağı bir sözdür,çünkü sevildiğini duymak en az hissetmek kadar iyi gelir.Unutmayın ki bir kadını mutlu etmek için çok süslü cümlelere ihtiyacınız yok,bu cümleleri onlar için özel kılan sizlersiniz.

 

2)Özledim..

 

 

     Birisine gerçekten değer verdiğimiz zaman her saniye yan yana olmak isteriz. Yanından ayrıldığımız an içimizi saran boşluk duygusu özlemimizi anlatan en belirgin durumdur. Sevdiğiniz kadına onu özlediğinizi söylediğiniz zaman,onunla vakit geçirmekten hoşlandığınızı ve her saniye aklınızda olduğunu düşünecektir.

 

 

3)Aklıma Sen Geldin..

 

     Sevdiklerimiz ile güzel anılar biriktirir bir çok şey paylaşırız. Onları tanıdıkça neyi sevip sevmediğini daha iyi öğrenmiş oluruz. Yanımızda olmadığı anda bu güzel anıları bizlere hatırlatan küçük anahtar nesneler, sözler vardır.Daha önce hoşuna giden bir şeyden bahsettiğin de, beraber değilken bahsettiği şeylere denk geldiğimiz zaman aklımıza gelen ilk isim odur. Bunu kendisine söylediğiniz de ise aklınız da ona dair bir şeylerin kalmış olması ona dünyadaki en değerli kadın gibi hissettirir.

 

4)Sesini Duymak İstedim..

 

 

 Gün içerisinde,mesajlaşıyor olabilirsiniz fakat fazladan beş dakikasını ayırıp “Bir sebep yok, öylesine aradım” diyen erkek bir adım öndedir beyler. Çünkü bu davranış, hem onu merek ettiğinizin hem de size iyi hissettirdiğinin kanıtıdır.

 

5)Sana Hayran Kalıyorum..

 

 

     Çok sık olmasa bile dile muhakkak getirilmesi gereken bir sözdür, günlük hayatında yaşadığı sıkıntılara karşı daha dirençli olmasını, kendini daha iyi hissetmesini ve arkasında ona güvenen bir erek olduğunu bilmenin mutluluğunu yaşar. Kadınlar güçlü ve dirençli olduklarını bilirler fakat şöyle bir düşününce kim sevdiği kişi tarafından taktir edilmek istemez ki? Davranışlarını ve duruşunu beğendiğinizi bilmek onun için “Demek ki gözünde taktir edilesi bir kadınım, beni beğeniyor”anlamını ifade eder.

 

6)Hayallerinize Dahil Etmek..

 Belki hayatınıza o girmeden önce belki de girdikten sonra ilerleyen dönemler için yaptığınız planlara ya da yapmak istediklerinize onu da dahil ettiğinizi görmek sizde bir gelecek düşüncesi uyandırdığını gösterir.”Aslında bende önümüzdeki yaz İtalya’ya gitmek istiyorum,bakarsın birlikte gideriz.”Bunun gibi cümleler,onunla mutlu olduğunuzu ve uzun vadeli düşüncelerinizin olduğunu gösterir.

 

 

7)Benim İçin Özelsin..

 

      Aslında kimin için özel olup olmadığımızı,karşımızda ki insan için ne ifade ettiğimizi az çok hepimiz anlarız.Fakat bunu karşı taraftan duymak bu hissimizi güçlendirir.Çünkü artık biliyoruz ki sizin için hayatınızda ki insanlardan farklı bir yerdeyiz kısaca “seçilmiş kişiyiz”.Aslında tam olarak hissettiğimiz “Dünya bir yana ben bir yanayım’dır”.

 

8)Teşekkür Ederim..

 

       Burada tam olarak bahsetmek istediğim günlük rutin haline gelmiş olaylar için teşekkür etmek değil.

     Farkında olmadan geçirdiğimiz süre boyunca, hayatta gözümüze çok küçük gelen şeyler de teşekkürü hak eder. En sinirli anınız da sizi alttan alması, her akşam size sofralar hazırlaması, yeri geldiğinde arkadaş,yeri geldiğinde eş olması bunlar aslında küçük görünen ama kocaman teşekkürleri hak eden şeylerdir.

    Sevdiğiniz insana olan minnet duygunuzu dile getirmek, belki de kimsenin fark etmediği şeyleri görmektir.

 

 

9)Senden Önce, Senden Sonra..

 

    Kadınlar dile getiremeseler bile içten içe kendilerini kıyaslarlar.Bu yüzden eskiden yeni tanıştığında ki siz ile hayatınıza girdikten sonra baştan yaratılmış gibi olmasa da değişime uğramış olan benliğinizde ki etkisini duymak ister.Onun sayesin de sizi siz yapan şeyler muhakkak vardır,bunları duymak sizi daha çok sahiplenmesine sebep olacaktır.

 

 

10)İyi ki Varsın..

 

     İşte bu söz bir çok şeyin özeti. Hayatınız da olduğu için mutlu olduğunuzun,ona ihtiyaç duyduğunuzun,sizin için yeterli olduğunun kanıtıdır bu söz. Belki de hayatınız da ki pek çok kişiye sevgi duyabilirsiniz ama herkesin varlığına şükür etmezsiniz. Varlığında huzur bulduğunuz,hayatınızı güzelleştiren o kadına “iyi ki sizin olduğunu” söyleyin. Göreceksiniz ki kendi ihtiyacı olduğu için değil sizin ihtiyacınız olduğu için yanınız da olacak.

 

 

 

You may also like

Share

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here