Kadınlar Neden Alışveriş Yapmayı Çok Sever ?

0
Kadınlar Neden Alışveriş Yapmayı Çok Sever ?
Kadınlar Neden Alışveriş Yapmayı Çok Sever ?

 

Kadınların geneli alışverişi kıyafet dışında her ihtiyacı gidermek için kullanır.

Günümüzde alışveriş, eksik bir eşyadan ziyade eksik bir duygunun oluşturduğu ihtiyaçtan yapılır hale gelmiştir.

 

Kadınlar Neden Alışveriş Yapmayı Çok Sever

 

Yenilik arayışı

Yeni bir eşya, yeni bir parça, yeni bir duygu her alışveriş, her alınan kıyafet farklı bir duygudur. Her dokunuş, her denenmiş kıyafet başka bir heyecan demektir kadın için. Yeni birşeyler denemeyi seven,  koltuğun yerini oradan oraya taşıyan kadınlar için alışveriş de bir yeniliktir bu yüzden vazgeçilmezdir. 

 

Kafa dağıtmak

Alışverişe çıkan kadınlarda gözlemlenen bir şey var ki oda kişinin alışveriş esnasında kıyafete, kumaşa, renge, fiyata dalarken kafasında asıl dolanan düşüncelerden sıyrılıp bambaşka bir duyguya kapılması. Bu yüzden üzgün olan bir kadını motive etmek için yapılan şeyler arasında ilk alışveriş yer alır alışveriş birden fazla duyguyu içerisinde barındırdığı için kişiyi içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarmak için vazgeçilmez bir terapi yöntemidir.

 

Elde etme duygusu

Kadınların en sevdiği duygulardan birisidir sahip olma, elde etme duygusu. Alınan kıyafetin hiçbir önemi yok o kadın onu istiyordu ve onu aldı. Bu duygu genelde kadın sevdiği birini elde ettiğinde asıl tam hali ile ortaya çıkar.  Sahip olma duygusu kadınların egosunu fazlasıyla tatmin eden ve kendini güçlü özel hissetmesine neden olan bir duygudur. Alışveriş esnasında da bu duyguya oldukça yakın bir duygu oluştuğu için alışverişi kadınlar için vazgeçilmez kılan nedenlerden biri haline gelir.

 

Özgüven

Alışveriş sonrası evde kıyafetleri denemek, ayna karşısında mutlu bir yüz ile karşılaşmak, kendisine baktığında güzel bir manzara görmek, başkaları tarafından beğenilmek kadın için alışverişi vazgeçilmez kılmaya yeten nedenlerden birtanesidir. Aslında oldukça basit ve bazılarına saçma gelen bu davranışlar kadınlar için birçok şeyden daha mutluluk vericidir. Kendisinden ve yaptığı işten memnun kalmış, istediğini elde etmiş, yeni bir şey tatmış bir kadın eşittir özgüven demektir özgüven sahibi bir kadın başarmış bir kadındır başarmış kadın mutlu kadın demektir o zaman mutluluk alışveriştir.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here