Kazım Ersun Yanal

Ersun Yanal,17 Aralık 1961 tarihinde İzmir’de Buca’da doğmuştur.Tam adı Kazım Ersun Yanal’dır. Annesi Behiye... 

Hayat

Hayat Hayat bazen sobada yaktığımız el gibidir Yaklaşma ,elleme derler, değme elini yakarsın ,canın acır derler.. Dinlemezsin.. Çünkü... 

Piyango 2

Piyango, toto, loto, at yarışı,casino kumarı vs. bütün şans oyunları. Adı gibi oyun işte. Yıllardır nice insanlara... 

Piyango

Rızkı veren Hüda’dırKula minnet eyleme..   “İsa (as) günün birinde bir kabristana uğramıştı.... 

Aşk Aslında Oydu…”O” ise Mevlana Celaleddin Rumi …

  O bir okyanustu aslında; İçinde kendine has ilmi, güzelliği ve sırları olan büyük bir okyanus. Öyle ki ; aşkı... 

Kadın Mı Daha Çok Sever Erkek Mi?

Kategori : Ana Sayfa, Sanat - Etiketler :, , - Tarih : 05 Aralık 2017

Share

Evet, aslında çokça basit, fazlaca görüş ayrılığına neden olacak ve bence felsefi bir soru. Fizyolojik olarak da farklı olan bu varlıkların düşünsel olarak da bir olmalarını bekleyemeyiz. Yani demem o ki; sorunun cevabı aslında daha çok seven “insan”dır. İncitmemek için her yolu deneyendir daha çok seven. Hangi yemeği sevdiğini, suyu limonsuz, çayı kaçak olmadan içmediğini bilendir seven. Küçük İskender gibi; herkese aynı birbirine farklı olmak, Nilgün Marmara gibi; kuş koymaktır yollarına.

Asıl problem bu mudur sahiden? Kimin daha çok sevdiği mi yoksa kimin gerçekten sevdiği mi? Sevgi nedir? Peki ya aşk nedir? Başkasıyla mutlu olduğunu sırf o mutlu diye kabul edebildiğinde aşıksındır. Başkalarına gülüp sana suspus olduğunu gördüğünde bile “en azından gülüyor” diyebiliyorsan seviyorsun dur. Saat kaçta yemek yediğini, hobilerini ve fobilerini, ilaç saatlerini biliyorsan seviyorsun dur. Her saç teline ayrı ayrı hayran olmak, her zerresini ezberleyebilmektir aşk. Belki de aşk komedyadır. Sonunun tek taraflı olarak bitmesine göz yumulan, uyuyakalana kadar ağlanılan geceleri unutulan ucuz bir komedya. Oyuncuları düşük bütçeli, hikayesi çakma, mütemadiyen can yakmayı hobi edinmiş bir vasatlık.

Elbette yalan söyledim. Aşk yok. Hiç de var olmadı zaten. Tamamen  insanların safsatalarıyla oluşan, hissettikleri duyguya anlam veremedikleri için havalı dursun diye verilmiş bir isim. Şöyle bir bakın etrafınıza. Hepsi düşük bütçeli entrika dizileri gibi. Mutlak suretle bir taraf çekip gitmelidir, yoksa adı aşk olmaz. Acı yoksa aşk değildir derler. Acı varsa; yalnızca acıdır o yahu. Ötekileştirmesenize!

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Share