İyi ki Doğdun Kıvanç Tatlıtuğ

0
9

27 Ekim

Bugün, 2002 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmiş olan Kıvanç Tatlıtuğ ‘un doğum günü. 1980 doğumlu olan Kıvanç Tatlıtuğ, Gümüş dizisinin Mehmet’i, Menekşe ile Halil’in Halil’i, Aşk-ı Memnu’nun Behlül’ü,  Ezel’in Sekiz’i, Kuzey Güney’in Kuzey’i, Kurt Seyit ve Şura dizisinin Kurt Seyit’i, Cesur ve Güzel’in Cesur’u…

Yakışıklılığının yanı sıra, oynadığı her rolün hakkını veren manken ve oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, Amerikalılar Karadenizde 2, Oyuncak Hikayesi 3 ve Kelebeğin Rüyası filmleriyle beyaz perdede de karşımızdaydı.

Türkiye’de dizilerin, reklamların aranılan yüzü, yurt dışında, özellikle de Arap ülkelerinde izlenilen Türk dizilerinin en çok ilgi gören oyuncusu, mankenliğe ve oyunculuğa nasıl başlamış, hiç merak ettiniz mi?

MANKENLİK VE OYUNCULUK KARİYERİ
Boşnak kökenli bir babanın oğlu olan Tatlıtuğ, Edirne’li annesinin, Kıvanç’ın fotoğrafını mankenlik ajansına göndermesiyle mankenlik hayatı başlamış.
Öncesinde yıllarca Ülkerspor, Beşiktaş, Fenerbahçe gibi klüplerde  basketbol oynamış olan oyuncu, antremanda sakatlandıktan sonra basketbol hayatını bırakmıştır.

2002 yılında Best Model of Turkey’de birinci olunca Best Model of the World’e katılmaya hak kazanarak, bu yarışmayı da kazanan Tatlıtuğ, artık uluslararası tanınan bir isim oldu ve Fransız mankenlik ajansı Success’ten gelen teklifle Paris’e yerleşti. Burada1,5 yıl yaşadıktan sonra, sinema ve televizyona da ilgisi olduğundan dolayı, gelen teklifleri değerlendirmek üzere Türkiye’ye döndü.
Okan Bayülgen’den ve Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi aldı ve ekranlarda karşımıza çıktı…

Sayısız ödülün sahibi oyuncu 2017 yılında Başak Dizer ile hayatını birleştirdi.

Çekimlerine başlanan ve ilerleyen günlerde  Hadi Be Oğlum filmiyle tekrar beyaz perde ekranlarında göreceğimiz Kıvanç Tatlıtuğ’ a şahsım ve sevenleri adına en iyi dileklerimi iletip, doğum gününü kutluyor,
‘İyi ki doğdun Kıvanç, iyi ki oyuncu oldun’ diyorum…


You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here