İstikrarlı Gelen Adımlarla Haluk Levent..

0

26 Kasım 1968’de Adana’nın Yüreğir ilçesinde doğdu. Kendisi oldukça okulda çalışkandır girdiği tüm sınavlarda başarı kazanarak ilk Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, daha sonra Ankara Üniversitesi Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı,  sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve en son olarak ta Ankara Üniversitesi Muhasebe bölümünde kısa zamanlar öğrencilik yapmıştır.. Üniversite giriş sınavlarını kazanıyordu ama gelin görün ki istikrar yoktu.. Bunun yanında ailesinin maddi sıkıntıları da vardı.. 

Kendisi “Yollarda” ve  “Bir Gece Vakti” şarkılarıyla tanınmış ve halada başarılı ses getiren şarkıları vardır..En son İzmir marşıyla çok beğeni almış olup başarılı bir kliple taçlandırmıştır..

 

“Bir gece vakti” şarkısı 1 milyona ulaşan satış rakamıyla gündemde bomba etkisi yaratmış olup hemde özlümsüz bir eser olmaya hak kazanmıştır..Bende hala dinlemeyi severim.. Yaşadığı hayatında bazen ters giden işleride olmuştur..1997 de yaklaşık on yıldır kurtulamadığı ticari bir dava yüzünden 9 ay cezaevinde kalmıştır.. Cezaevinden çıktıktan sonra yeni albümünü hazırlamak için çok az bir zamanı vardı. Çünkü 18 aylık askerlik görevi bekliyordu. Bu koşullar altında 1998 Eylül’ünde “Yine Ayrılık” albümünü çıkarttı ve askere gitti. O askerdeyken bedelli askerlik çıkar. Anlamlı bir talihsizlik oldu. Askerdeyken Türkiye’nin daha önce hiç gitmemiş olduğu yerlerinde konserler verdi. Bütün Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da konserler vermiş oldu.. Askerlik görevinin ardından sırasıyla:

2001 Şubat’ında “Kral Çıplak”,

2002 Ekim’inde “Bir Erkeğin Günlüğü” ,

2004 Eylül’ünde “Aç Pencereni”

2005 Nisan’ında “Annemin Türküleri” adlı albümlerini piyasaya sürdü.

Ayrıca ikinci deneme kitabı olan “Moritos’un Düşleri” ni yayımladı.

Sanat yaşamının boyunca yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık on binlerce konsere çıktar. 21 yılda hemen hemen hergünü konser verdi desek yeridir. Türkiye’de en çok konser veren sanatçıların başında gelen Haluk Levent, bu konserlerin çok önemli bir kısmından para almamış, konserin gelirini ihtiyacı olan hastalara vakfetmiştir. Yardımsever Rock’çı tanımının yakıştırılması bu sebeptendir.   

         Aynı zamanda Çevre Sorunlarına karşı duyarlılığıyla ön plana çıkan sanatçı, hemen hemen her albümünde çevre bilincini aşılama yolunda şarkılara yer verdi. Türkiye’nin değişik bölgelerinde çevre katili projeler aleyhine davalar açtı ve açılan davalara müdahil oldu. Mersin’in Kazanlı ilçesindeki Caretta Caretta Kaplumbağalarının soyunun tükenmemesi için protesto gösterilerinde bulunmuştur..

En son parti kurucağını söylemiştir, umarım bu fikrini en kısa zamanda yerini getirir..Sevenleri tarafından tutulacağını varsayarsak meclise bile girebilir..

Kendisi halen hayranları tarafından iletişim içinde olan biridir..Sosyal medyayı etkin kullanmasıyla sıcak ilişkilerini herzaman diri tutmasını başarmıştır.. En son bilirsiniz üniversite sınavına 10 dk geç kalmasıyla sınava alınmayan gencin 1 yıllık eğitim masrafını karşılamıştır..Güzel yüreğiyle herzaman aramızda görmekten mutluluk duyacağımız bir insandır..Başarılı işler ve konserlerinde kendisine başarılar dileriz..İyi doğdun iyi ki varsın Haluk Levent..  🙂  


Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here