iPhone X mi, iPhone 8 Plus mı?

0
iPhone X mi, iPhone 8 Plus mı?
iPhone X mi, iPhone 8 Plus mı?

Yeni bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız ve iPhone 8 Plus ile iPhone X arasında kaldıysanız, yalnız olduğunuzu hiç sanmıyoruz. iPhone X kağıt üzerinde azıcık daha iyi görünebilir ancak bu, sizin için doğru telefon olduğu anlamına gelmeyebilir. Karar vermenizi basitleştirmek için iki telefonu altta kolaylaştırdık.

iPhone 8 Plus‘ın eksantrik bir yanı, ekranının iPhone X‘ten küçük ancak gövdesinin daha büyük olması. Bu yüzden iPhone 8 Plus’ı elinizde tutmak azıcık daha güç ve telefon azıcık daha ağır. Bununla beraber fiziksel home düğmesi giriş sayfasına dönmeyi basitleştiriyor ve çift değerek son uygulamaları görebiliyorsunuz.

iPhone X ise Touch ID düğmesinin yerine kaydırma hareketlerini koyuyor. “Super Ağ Tabaka HD Ekran” iPhone 8 Plus’ın ekranına göre daha belirgin görüntüler sunuyor. iPhone X’i değişik kılan gerçek şey ise ekranın üstünde bulunan, “çentik” dediğimiz çıkıntı. Android’li telefonların aksine iPhone X’in çentiğini saklamanıza izin verilmiyor. Bu surattan iPhone 8 Plus’ın ekranının bazı gidişatlarda daha tesirli olduğu söylenebilir.

Kamera

İki telefonda da bir geniş açılı ve bir telefoto olmak üzere iki arka kamera bulunuyor. Ancak iPhone X’in diyaframı biraz daha hızlı iPhone X’in kamerası f/2.4, iPhone 8 Plus’ın kamerası f/2.8. Bu sayede iPhone X biraz daha fazla ayrıntı yakalayabiliyor. Bunun yanında iPhone X’in çift OIS sistemi, videoların daha titreşimsiz olmasını sağlıyor.

Selfie çekmekten hoşlanıyorsanız, iPhone X’in derinlik idrak edicili ön kamerası ilginize çekebilir. Genel olarak iPhone X’in ve iPhone 8 Plus’ın kameraları arasında büyük bir fark olmadığı söylenebilir.

Öteki Farklar

Yüz modelleme: iPhone X’in ön kamerası derinlik idrak edebildiği ve suratları modelleyebildiği için yüzünüzle kilit açabiliyor, hareketi emojileri yollamanıza izin veriyor.

Batarya ömrü: Testler, iPhone 8 Plus’ın azıcık daha uzun batarya ömrü sunduğunu gösteriyor.

Gelecek: Giderek daha çok telefon, çentikli tasarımı, animasyonlu emojileri ve suratla kilit açmayı sunuyor. iPhone 8 Plus, büyük bir ekran isteyenler için ideal olabilir ancak yenilikler mevzusunda iPhone X’in lider olma olasılığı yüksek.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here