İphone 2018’e 3 Bomba İle Geliyor

0

Apple’nin önümüzdeki yıl üç yeni İphone piyasaya çıkaracağını ön gören analistler bunlardan birinin İphone X’in uygun fiyatlı modeli olduğunu düşünmekte.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo ve araştırma ekibi,Apple’nin önümüzdeki sene tam 3 yeni İphone modelini halka tanıtacağını söylüyor.Bu araştırma ekibi Apple’nin piyasaya çıkartmadan ki modellerini tahmin etmekle ünlü olmuş bir ekiptir.Ekibin tahminlerinin nasıl bu kadar yüksek olduğu sorusu akıllara geliyor tabii ki.Bunun arkasında Asyalı üretici şirketlerin olduğu düşünülüyor.

OLED EKRANLI 2 TELEFON

Şirketin kullanıcı için hazırladığı rapora göre,Apple önümüzdeki senede ki yılın ikinci yarısında 5,8 ve 6,5 inç OLED ekranlı iki telefonun yanı sıra,İphone X gibi çerçevesiz LCD ekrana ve TrueDepth kameraya sahip 6,1 inç bir model satışa sunacak.

Yeni çıkan İphone modellerinden 2 sinin ileri seviye telefon olmasından dolayı yüksek fiyatla kullanıcı karşısına çıkıcak.Üçüncü ve orta seviye bir telefon fiyatı 649 $ ile 749 $ arasında bir fiyata sahip olacak.

Bilindiği üzere İphone X ve Face ID’ye yoğun bir ilgi gösterilmişti.Yeni modellerin bu ilgiden kaynaklı olarak , İphone X özellikleri taşıması gayet normal karşılanıyor.İphone’ların her ikisinde de çerçevesiz ekran ve yüz tanıma sistemi Face ID yer alacak.

ORTA SEVİYE İPHONE’DA BİLE YÜZ TANIMA SİSTEMİ OLUCAK

Şirketin şaşırtıcı analiz sonucuna bakılacak olursa orta seviye İphone’da da yüz tanıma sistemi Face ID yer alıyor.Tek fark 6,2 inçlik bu akıllı telefonun çerçevesiz LCD ekranı,diğer telefonlarda ki OLED ekrana göre daha düşük bir çözünürlük sunuyor kullanıcıya.Bu modelin en az 649 dolar olarak piyasaya çıkması bekleniyor ve 999 dolar olan İphone X’ten farkı yok denecek kadar az diyebiliriz.

Şirket analistleri Apple’nin 2018’in ilk yarısında 120 milyon yeni İphone üretmeyi planladığını söylüyor.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here