İpek Kirpik Nasıl Uygulanır? Herkese Yapılır Mı?

0
İpek kirpik nasıl uygulanır herkese yapılır mı 1,5 saatlik operasyon ile bakışlarınız değişecek
İpek kirpik nasıl uygulanır herkese yapılır mı 1,5 saatlik operasyon ile bakışlarınız değişecek

İpek kirpik nasıl uygulanır? İpek kirpiğin zararı var mı? İpek kirpik kaç ay gider? gibi sorularınızın cevabını içeriğimizi bilebilirsiniz. Dikkat çekici gözlere ve etkileyici bakışlara sahip olmanın sırrı makyaj malzemelerinden değil, doğallığın ön planda tutulduğu ipek kirpikten geçiyor.

DENİZ VE HAVUZDA DAHİ GÜZEL GÖRÜNECEKSİNİZ

Özellikle bu yaz günlerinde, denizde ve havuzda güzelliğine düşkün ve her daim iyi görünmek isteyen bayanların kurtarıcısı olacak ipek kirpikler, kullanımı zor olan makyaj malzemeleri, özellikle de maskaraların yanında ek seçenek oluyor. Gözlerin ön plana çıkarması ve dikkat çekici bakışlara sahip olması açısından bayanların vazgeçilmez makyaj malzemesi olan klasik maskaralar; yazın denizde, havuzda ve terden akması sebebiyle kullanılamadığı için yerini waterproof maskaralara bırakıyor.

WATERPROOF MASKARALARA DİKKAT

Waterproof maskaraların ise kirpikleri anında değiştirmediği ve çıkartırken kirpiklerin dökülmesine neden olduğunu söyleyen Saç, Cilt Bakımı ve Hoşluk Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “Yazın tatile çıkmadan evvel bakımlı ve her daim iyi görünmeye özen gösteren bayanlar ipek kirpik ile kirpiklerine zarar vermeden daha uzun ve dolgun gözükmesini sağlayabilir, dikkat çeken bakışlara sahip olabilir.” diyor.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Denizde ve havuzda kadınların kurtarıcısı olacak ipek kirpik uygulamasının kimlere uygulanabileceği  hakkında bilgi veren Saç, Cilt Bakımı ve Hoşluk Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “ Daha çok her gün rimel kullanan, lens takan ve gözlerinde alerji hassasiyeti olan bireylere ipek kirpik uygulamasını öneriyorum. İpek kirpik uygulaması gerçek kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığını arttıran bir uygulama.” olduğunu belirtiyor.

KİRPİKLERE ZARAR VERİR Mİ?

Bakışları keskin hale getiren ipek kirpik uygulamasının kirpiklere asla zararı olmadığını vurgulayan, bu uygulamanın ilk uygulayıcısı ve Hoşluk Eğitmeni Master Figen Aktosun, “Genelde takılan takma kirpikler tam olarak kirpik diplerine yapıştırılırken, ipek kirpikler ise kıl kökünün takribî 2-3 mm uzağına tek tek doğal medikal yapıştırıcılar ile yapıştırıldığı için kirpik diplerinin hava almasını engellemez. Böylece kirpiklere hiçbir zarar vermeden yoğun, bakımlı, natürel ve uzun kirpiklere kavuşursunuz. Burada en önemli nokta kullanılan ürünün niteliği ve bu uygulamada gerçekten uzman bireyler tarafından yapılıyor olması.” şeklinde açıklama yaptı.

1,5 SAATTE OPERASYON BİTİYOR

En zararsız kirpik uzatma ürünlerinden biri olan ipek kirpik uygulamasının 1,5 saat sürdüğünü söyleyen Master Figen Aktosun, ipek kirpiklerin hafif olduklarından dolayı uygulama yapılan bireyin göz kapaklarında rastgele bir ağırlık ya da rahatsızlık yaratmadığını belirtiyor. Her ay düzenli olarak bakımının ardından 3 aya kadar kalıcılık sağlayan ipek kirpikler, Hollywood yıldızlarının bakışlarına sahip olmayı mümkün kılıyor.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here