İnternetin Yararları ve Zararları

0

Dünya üzerinde ilk kez bilgisayarların birbiriyle konuşması ve haberleşmesi olarak 1965 yılında Amerika’da ortaya çıkarılan günümüzün en büyük teknolojilerinden biri olan internet büyük bir hızla her eve girmeye başladı.

Türkiye’de ve dünya genelinde internet kullanma yaşının her geçen gün aşağı çekilmesi bir çok riski beraberinde getiriyor. İnternetin öğretici ve eğitici bir çok yönü olduğu gibi aynı seviyede belkide daha fazla kötü yönleri olabiliyor. Kötü yönlerinden uzak durabilirsiniz. İnternet kullandığınız tüm şirketler sizin onayınızla bunlarla ilgili kısıtla koyabiliyor ve internette güvenle dolaşmanızı sağlayabiliyor.
İnterneti bir dünya gibi varsayabilirsiniz. Uçsuz bucaksız bir yer gibi istediğiniz kadar gezinebiliyorsunuz. Bütün anahtarlar sizin elinizde.iyi kapıları açabildiğiniz gibi kötü kapıları da kapatabiliyorsunuz.ister iyi kapılara yönelin isterseniz de kötü kapılara.Unutmayın her şey sizin insiyatifinizde. Öyle bir hal aldı ki internet neredeyse onsuz yapamayacağımız duruma geldi.

İnternetin zararlı yönlerinden ve risklerinden bahsedecek olursak;
*Antisosyallık.
*Fiziksel rahatsızlıklar.
*Dolandırıcılık vakalarında internetin aracı olarak kullanılması.
*İnternet üzerinden ülkemizde yasak olsa bile kumar oynanabilmesi.
*Özellikle sosyal medya site ve uygulamalarının teşvik ettiği oyunların tembelliğe üşengeçliğe yol açması
*Aşırı derecede zaman kaybı
*Pornografi
*Çocuk istismarı
*Fuhuş
Gibi örnekler vermem mümkün.

Rıdvan Öksüz
takip et

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here