İnternet Dünyasının Yeni Dizisi “DİP”

0

DİP DİZİSİ

Puhu Tv son iki senedir internet dünyasını kendi geliştirmeye ve yeni bir boyut kazandırmaya başladı. Yıllar önce siyah beyaz ekrandan başlayıp günümüze kadar dünyayı küçük bir çerçeveden izlediğimiz televizyonlarımızın vazgeçilmezi diziler artık internete özel hale geldi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk adımı Azra Kohen’in kaleme aldığı Fi Çi ve Pi kitap serisinin senaryoya dökülüp sadece internette dizi olarak yayınlanmasıyla başladı.

 

 

 

 

Şimdi sizlere bahsedeceğim Dip dizisinin setinde de birçok kez bulundum ve anlatmaktan keyif duyarım.

Dip; eski adıyla İntiharcı. Puhu Tv’nin 30 Mart 2018 yılında internete ilk iki bölümünü yüklediği dizisidir. Baş rollerini Neslihan Atagül Doğulu ve İlker Kaleli’nin paylaştığı; kadrosunda Bülent Emin Yarar, Berrak Tüzünataç, Lale Mansur, Defne Kayalar, Olgun Toker, Gün Koper, Gözde Türkpençe, Can Gox, Feridun Düzağaç gibi isimlerin yer aldığı; senaryosunu Başar Başaran ve Emre Özdür’ün yazdığı dizi; aksiyon, macera, polisiye üçlemesi içeriyor.

 

Dizinin konusu; “İstanbul Emniyetiyle ortak çalışan ve intihar girişiminde bulunan insanları kararlarından vazgeçirmeye çalışan bir intihar ara bulucusu ve psikolog olan Sahir ile gizemli bilim kadını Bilge’nin hayatını anlatıyor.”

Sahir, gelen bir intihar ihbarı üzerine gittiği yerde Bilge ile karşılaşır. Hayatı esrarengiz sırlarla dolu Bilge’yi tanımak Sahir için iyi olmayacaktır. İkili için hayat yeni bir boyut kazanırken işler çığırından çıkacak ve sanıldığının aksine tehlike peşlerini bırakmayacaktır. Birbirlerine destek olmaktan başka çareleri olmayan Bilge ve Sahir aynı zamanda birbirlerinin yaralarını da saracaktır.

 

 

 

İlk iki bölümü yayınlanan dizi oldukça iyi kurgulanmış. Özellikle birinci bölümü izlediğinizde ikinci bölümde ne olacağını düşünüyorsunuz. Ara sıra gözleriniz yaşlanacak. Stres atılmak için izlenecek dizilerden biri.

İlker Kaleli’nin Poyraz Karayel dizisindeki oyunculuğunu bilenler için söylüyorum; o rolün üzerine ekleme yapıldığı belli oluyor. Zaten dizi başlamadan psikolojik olarak hazırlık yaptığını söyledi. Üzerine deyim yerindeyse cuk oturan ajitasyonu izleyicisine aktarımı muazzam. İnsanlar acaba gerçek yaşamında da böyle mi diye düşünmeden edemiyor.

 

 

Bilmelisiniz ki set ortamları oldukça kalabalık ve sürekli bir gece çekimi yapıldı. İlk bölüm İstanbul Beyoğlu, Cihangir, Leventte çekilirken ikinci bölümde Sakarya’da çekimler yapılmıştı. Fan sayfaları daha dizi başlamadan oluşmuştu. Şimdi ise 3.bölümü yayında. İnternet dizilerinin benim için en iyisi bu. Kadrodaki oyuncular role o kadar yakışmış ki adeta iğne oyası gibi. Eğer olur da internet dizisi takip etmek isterseniz ilk olarak Dip’ten başlayın. Bu arada ne kadar yüksekte olursanız olun her zaman biraz DİPTESİNİZ.

 

 

SPOİLER

Berrak Tüzünataç dizide Ekin karakterini canlandırıyor. Aslında tam canlandırma sayılmaz çünkü ölmüş bir kadını oynuyor. Sahir karısı Ekin’in ölümünden sonra sürekli olarak onun halüsinasyonunu görüyor. Sahir’in Bilge’yi bulması da Ekin’in numarasıyla oluyor. İlk bölümde kafanıza oturan şeylerin aslında ikinci bölümde nasıl ters köşe olduğunu göreceksiniz umarım sizlerde benim gibi beğenirsiniz. Diziyi Puhu Tv’den izleyebilirsiniz. İyi seyirler  🙂 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here