İnsanı İnsan Yapan Örnek Davranışlar

0
Solak İnsanların Yaşadıkları Hayat Bezdiren 7 Manzara
Solak İnsanların Yaşadıkları Hayat Bezdiren 7 Manzara

Öncelikle biz insanları diğer canlılardan ayıran tek şey “AKILDIRR;. Aklımızla neyin doğru ve ya neyin yanlış olduğunu ayırt edebiliriz. Bunun yanında İRADE, VİCDAN, , .. Bu özelliklerin hepsi bir insanı ğercek bir yapar. Aklın olduğu merhametin olmadığı bir düşünelim. Diyelim ki yolda bir köpek bacağından yaralanmış acı çekiyor. Biz bunun kötü bir şey olduğunu biliyoruz aklımızda bunu düşünebiliyoruz ama o köpeğe yardım etmiyoruz işte bu merhametin olmadığı ve gerçek bir olmadığı anlamına gelir. Dediğimiz gibi gerçek bir insanda eğer bu olmazsa bunları yapabilecek örnek davranışlar da olamaz.
İnsanı insan yapan manevi anlamda bir diğer şey ise SEVGİ VE SAYGI ” dır.              Sevgiden veya saygıdan yoksun biri asla gerçek bir insan olamaz. Saygıdan kastım sadece ve babamıza karşı değildir. Okulda, sokakta, alışveriş merkezinde gideceğimiz her yerde insanlara karşı saygı duymalıyız. Zor durumda kalan bir insan gördüğümüzde yardımına koşmalıyız. Bunu sadece bir şeyler beklediğimiz için değil insan olduğumuz için yapmalıyız bunu. Özel günlerde,  bayramlarda büyüklerimizi asla unutmamalıyız. O günlerde onlara elimizden geldiğince yanlarında durmalıyız ki onlarda bizleri yanlarında gördüklerinde mutlu olurlar. UNUTMAYIN Kİ insanları mutlu ederseniz bir gün sizi de böyle mutlu edecek insanlar kaşınıza çıkabilir..

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here