İngiltere’nin Oscarlık Yıldızı Adele

0
14
adele
adele

 

Adele Laurie Blue Adkins, Londra’da doğmuş başarılı bir söz yazarı ve şarkıcı. Adele henüz 29 yaşında olmasına rağmen dünya çapında bir başarı elde etmiş, bu başarısını bir de Oscar’la taçlandırmıştır.

 

 

 

 

 

1. İlk albümü 19 bir numaradan giriş yaptı ve dört defa platin kazandı. Üzerine En İyi Sanatçı ile En İyi Performans dalında iki Grammy kazandı.

2. İkinci albümü 21 Adele’e başarı kapısını sonuna kadar açtı. Yılın Albümü ile birlikte tek gecede altı Grammy kazandı. Brit Ödülleri ve Amerikan Müzik Ödülleri de dahil pek çok ödül törenlerinden çeşitli ödüller aldı.

 

 

 

3. Genç sanatçı 21 ile Guinness Rekorlar Kitabı’na çok sayıda rekorla giriş yaptı. 3 rekoru var. İki single ve albümünü beş kere üst üste İngiltere’de zirvede tutmayı başaran ilk sanatçı. Albümünün İngiltere’de bir senede 3 milyon satması. Üçüncüsü ise en uzun zirvede kalan albüm.

 

 

 

4. Üçüncü albümü 25 ilk haftasında 800 binin üzerinde satarak İngiltere’de yeni bir rekor kırdı. İlk haftasında internette 100 binden fazla indirilen albüm oldu. Albüm Amerika’da da rekor kırarak, bir haftada 3 milyondan fazla sattı.

5.2015 yılında piyasaya sunduğu Hello teklisi Youtube’da 1 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaştı.

 

 

 

6. 8 Brit, 1 Altın Küre, 10 Grammy, 13 Bilboard Müzik Ödülleri’nden ve 4 kere Amerikan Müzik Ödülleri’nden ödül almıştır.

7. 85. Oscar Ödülleri’nde “Skyfall” şarkısı ile En İyi Orjinal şarkı ile Oscar aldı.

 

 

 

8. Rolling In The Deep, Someone Like You, Set Fire to the Rain, Skyfall, Make You Feel My Love gibi yıllarca efsane olarak kalacak şarkılara imzasını attı.

9. Adele konserlerinde ekstradan dans gösterisi sunmadığı halde sesi ve muazzam şarkıları ile sahnede tek başına devleşen bir isim.

 

 

 

10. Kilolu olduğu için eleştirilmesine hiç aldırış etmiyor. Vücuduyla değil sesiyle ve yeteneğiyle başarılı olduğunu unutmuyor. Biz de onun bu halinden gayet memnunuz. Doğal güzelliği ve yeteneği ile gönlümüzde taht kurmaya devam ediyor.

 

 

 

 

Yeni bir albümde ve kırılacak yeni bir rekorda görüşmek üzere.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here