İkizler Burcu Hakkında Her Şey

0
34

İkizler Burcu Hakkında Her Şey

 

 

Aranızda ikizler burcu olanlar var mı? Çift karakterli olarak anılan, güvenilmez olarak düşünülen. İyi yönlerini görmekten çok ‘Ay o ikizlermiymiş uzak duralım o zaman’ denilen burç. Bir ikizler olarak bu yanlış anlaşılmaları düzeltmek isterim. İkizler burcu kadını ve erkeği kimdir? Özellikleri nelerdir bunları konuşacağız.

 

 

 


İkizler Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegen: Canlılık ve Zekayı temsil eden Merkür.

Element: Değişkenliği temsil eden Hava.

Uğurlu Gün: Çarşamba

Uğurlu Sayılar: 3, 5, 13

Uğurlu Renk: Sarı, Açık Mavi

Uğurlu Taşlar: Akik ve İnci

Hiç çözemediğiniz ve belki de hiçbir zaman tam anlamıyla çözemeyeceğiniz bir burçtur ikizler çünkü bazen biz bile kendimizi anlamıyoruz.

Bir ikizler çabuk düşünür ve çok çabuk hareket eder. (Bu çoğu zaman iyi olsa da bazen büyük pişmanlıklar yaratabiliyor.)

Bir ikizlerin kişiliği her işe yatkın olup çift karakterli olduğu söyleniyor. (Her işe yatkın olmak doğru fakat çift karakter kısmı kişiye göre değişiyor bence. Çünkü çift karakterli olmak bazen iyi ve bazen kötü sonuçlar doğurabilir. Örnek vermek gerekirse bu durumu fark eden insanlar ikizlerin güvenilir olmadığını düşünüyor. Fakat çocukla çocuk, gençle genç olan ikizler uyum açısından bir bukalemun gibi oluyor.)

Ruh hali çok değişkendir bir ikizlerin. Onunla gülerken arkanızı döndüğünüzde onu ağlıyor olarak bulabilirsiniz. (Hava da değişkendir. Yazın yağan yağmur gibidir bir ikizler. Sadece güneşin tüm gün yakacağım sözü için yağar. Başınızı gökyüzüne kaldırın ve güneşe bakın ne kadar da sıcak öyle değil mi? Ve siz bunu düşündükten beş dakika sonra yağmur yağar. İşte o hava ikizlerdir.)

Dört temel özelliği vardır bir ikizlerin. İletişim, akıl, zeka ve değişkenlik. (Bizleri özetlemek bu kadar kolay olmamalı.) İletişimi açacak olursak; konuşmak ve öğrenmek bir sanattır ikizler için. Ruhu her zaman öğrenmeye açık ve açtır. Bu yüzden de ikna kabiliyeti oldukça yüksektir. Akıl ve zeka kavramını açarsak; yargı gücü (bu pek iyi bir şey değil sanırım) mantık ve entelektüellik, gerçekleri kavrama ve anlama, idrak zenginliği diyebiliriz. İletişim kurmayı bir sanat haline getiren ikizler için anlamak ve mantıklı düşünmek bir önceliktir. Değişim özelliğini ise şöyle açıklayabiliriz; bir olay ya da bir fikir karşısında hemen eyleme geçebilme, yeni fikirlere ve oluşumlara her zaman açık olma, esneklik (Kapıyı aralık bırakma durumu; bir olay ya da bir düşüncenin değişebileceğini düşünüp onu kesin olarak benimsememe hali.) Aynı anda birçok işle ilgilenmeye meyilli olan ikizler aynı zamanda hırslı ve seyahat etmeye bayılan bir burçtur. Yeni yerler görmek ve keşfetmek sanırım doğuştan gelen bir hobi.

Bir ikizlerin genel mizacı nasıldır sorusunun cevabı ise biraz cüretkar bir cevap olacak. Eleştirilmekten yılmaz bir ikizler, yetenekli ve iletişim konusunda oldukça başarılı, nazik yaradılışlıdır. Tabi ki mükemmel bir burç değildir. Bu iyi özelliklerin yanında bir de kötüleri var. (Aslında onları bilmeseniz de olur ama dedik bir kere yazacağız artık)

Bu saydığımız özellikler bazı ikizlerde ya da her ikizlerin bazı dönemlerinde gevezelik, çekingenlik, kararsızlık, bencillik ve vefasızlığa dönüşebiliyor. Bu durumda iletişim kurduğu insanların onu uyarması ve mümkünse kendini koruması gerekir. (Olası kalp kırılmalarına karşı)

İkizler burcunda güneş oldukça iyi konumdadır. İkizler çevresine yardım etmeyi çok sever. Elinden gelen bir şey olduğu zaman siz söylemeden yapar. Fakat bunu ailesinden çok arkadaşları kullanır. (İyilikten kullanılmak diye buna derim)

Genelde ilgi odağı olan ikizler, rahat iletişim kurabildiği, onu anladığını düşündüğü ve karşılıklı bilgi alışverişi yapabileceği insanlarla arkadaşlık kurar.

Yukarıda da dediğim gibi aynı anda birkaç işle uğraşmak onu hiç yormaya. Hatta iki veya üç işi (belki bazen daha fazlasını) bir arada yapmak ona zevk verir. Kişilikleri ve yaşam tarzı bir ikizleri özetlemek için yeterli gelir aslında. Fakat aynı zamanda liderlik yeteneğine sahip olmakla beraber, neşeli, iyimser insanlardır. Bu kadar gerçekçi olmalarına rağmen; romantik, idealist ve büyük bir hayalperesttir.

Bir ikizler çoğu zaman dediğim dedik olup, bir öğüdü, haklı bir hükmü ya da iyi bir teklifi kabul etmez. Sebebi ise kendisi buna zıt düşüyorsa büyük bir ustalıkla hareketini mazur gösterir ve bu şekilde birçok tartışmaya son verir.

Çift yönlü kişiliği yüzünden başına gelmeyen kalmadı bir ikizlerin. Farklı alanlara yönelttiği ilgisi ve isteklerinin onu çektiği heyecana kapılır. Keşke demek yerine pişman olmayı tercih eder. Gerçek olmayan aşklara kesinlikle karşıdır. Bu yüzden de seçicidir. Fakat insanlar onun bu yönünün soğuk ve duygusuz olduğunu düşünür. Kolay kolay şaşırmaz ve soğukkanlıdır. (Tabi bu soğukkanlılık herkeste bir değil.)

Bazı durumları kabullenemez bir ikizler, özellikle de kendine ters düşüyorsa. (Bu yüzden bir çok insanı hayal kırıklığına uğrattığı görülmüştür.)


İkizler Burcu Kadını

Yapı itibari ile neşeli, pozitif, enerji deposu ve yerinde duramayan bir burçtur ikizler. Fakat bazı durumlarda da bir o kadar kararsız, değişken ve fikir değiştirir.

Bir ikizler burcu kadını aklını kullanmayı iyi bilir. Eli pratik ve çekicidir. Buna rağmen bir ikizler kadınını anlamak insanlığın varoluşunu ya da bir filozofun nasıl düşündüğünü anlamak kadar zordur. Çünkü değişken bir ruh hali ve çalkantılı bir yaşantısı vardır. (Bazen kendisi bile anlayamaz neler olduğunu.)

İkizler burcu kadını çok tez canlı olup hareketli bir yaşam sürmeyi çok sever. (Tabi ki bu çalışmayan ve hafta sonu evde olan ikizler kadını için geçerli.) Bir kâşiften aşağı kalır yanı yoktur. Evliya Çelebiyi örnek alan ikizler seyahat etmeyi ve seyahat ettiği yerlerin kültürlerini, yaşam şekillerini öğrenmeyi belki o yerlerde ki yerlilerle, farklı insanlarla tanışmayı çok sever. (Benim gibiler de bunu yazıya döküyor sanırım.) Farklılık onun için bu hayatın insana verebileceği en güzel hediyedir.

Birden fazla işle aynı anda uğraşır. Örnek mi istiyorsunuz? Bir yandan müzik dinlerken bir yandan yemek yapar ve aynı anda ertesi gün yapacağı konuşmayı hazırlar ikizler. Ve bu ona hiç zor gelmez.

Ayna karşısında vakit geçirmek en büyük hobilerinden biri olan ikizler kendisini çok sever. (Canım kendim ?) Eğer yakın arkadaşı ya da sevgilisiyseniz sizden fazlasıyla ilgi bekler ve ilgi görmek çok hoşuna gider.

Maddi konuda bağımsız olmayı seven ikizler kadını muhtaçlık duygusundan nefret eder. Bundan dolayı da kendi parasını kazanmayı ve kazandığını harcamayı sever. Kısıtlamak ve emir almak onu mutsuz eder. (Uyuz olur yani emir verene.)

Kadın ya da erkek hayal kurmaya bayılır ikizler. Olacak ya da olmayacak hiç fark etmez onun için. Bir gece Alis’in yanında, diğer gece örümcek adamla akşam yemeğinde. Uyuyakaldığı kanepe de rüyasında Eyfel’in tepesinden el sallar ikizler ?. Tabi ki bunun bir hayalde kalacağını bilir ve gerçek hayatta en iyi koşullarda yaşamak için çabalar. İkili ilişkilerde oldukça başarılı bir eş olabilir. (Huyuna gidilirse tabi) Çok iyi bir dinleyici ve konuşmacıdır. Aynı zamanda iyi bir dosttur.


İkizler Burcu Erkeği

Bir ikizler burcu erkeği saatli bomba gibidir. (Dünya üzerinde ki en çapkın erkekler.) İkizler burcu erkeği nazik kibar ve asıl kişiliği ile dikkat çeker. Cazibeli yapısı ile birçok kızın gözdesidir.

Bir ikizler erkeği en başta pratik ve sorunlara çabuk çözüm üreten bir yapıdadır. Bir ikizler kadınını anlamak nasıl zorsa ikizler erkeğini anlamakta bir o kadar zordur. Sevdiği insanların yanında çocuksu davranışları ile ilgi bekler ve kafasına koyduğunu almadan içi rahat etmez. Ne yapar ne eder istediğini alır bir ikizler erkeği.

Kendi hayatını kendisi yönlendiren ikizler erkeği emir almaktan ve kısıtlamaktan hiç hoşlanmaz. (Ona ne yapacağını söylersen yapmaması gerekeni yapar.) Kendi hayatını en iyi şekilde yaşamak için dışarıdan kimsenin müdahale etmesine izin vermez ikizler erkeği.

Bir yıldız gibi parlayan (sadece biri latifeydi) ikizler erkeği, karşı cins tarafından hemen fark edilir. İletişim konusunda bir hayli başarılıdır ve sözünü dinlemeyi sever. Yeni şeyler üretmekten, yeni tasarımlar ve projeler üzerinde çalışmaktan oldukça keyif alır. Maddi durumda ise bazen çok cimri bazen de çok eli bol olur. Fakat asla idare edemez. Savurgandır.

İkizler kadını ve erkeğini ayıran en önemli noktayı söyleyeceğim şimdi. İkizler erkeği kadınından farklı olarak hiçbir konu üzerinde derinleşemez. Kadını ise bir konu bir kalp kırıklığı üzerine günlerini verebilir.

Disiplin ve düzenden hoşlanmayan ikizler erkeği hayatının aşkını bulmuşsa eğer bu huyunu yıkıp evlendiğinde bambaşka bir adam olabilir.


İkizler burcunun kadınının ve erkeğinin özelliklerini öğrendik bir başka yazıda buluşmak üzere.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here