İki Telefon Taşıma Tasasına Son!

0
İki telefon taşıma tasasına son!
İki telefon taşıma tasasına son!

İki telefon taşımaktan yorulanlar, her gün bir telefonunu konutta unutanlar; BiP sayesinde iki değişik numarayı artık tek aygıtta kullanabilecek. Turkcell  mühendisleri tarafından BiP’e kazandırılan bu yenilikçi özellik sayesinde; iki değişik numara kullananlar öteki hattını BiP’e taşıyarak, ikinci telefonlarına veda edecek. İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde BiP’e belirlenecek ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek ve SMS’ler alınabilecek. Böylece çift hat kullanmak zorunda olanlar ikinci aygıt taşıma tasasından kurtulacak.

Avrupa’da ve Türkiye’de bir ilk olan bu özellik çok kısa bir müddet sonra yurt dışında BiP kullananlar için de yaşama geçirilecek. Bu özellik sayesinde Avrupa’da yaşayan Türkler hem yaşadığı ülkenin hattını hem de Türkiye hattını tek telefonda kullanmaya başlayarak tasasından da kurtulacak.

Dünyanın ilk dijital cerrahı olarak dijital servisler geliştirme yolunda çalıştıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Bugün ülkelerin petrol rezervlerine değil, data rezervlerine bakılıyor. Türkiye bu anlamda ehemmiyetli bir bilgi üreticisi konumunda. Geniş ve genç bir popülasyona sahibiz. Dolayısıyla çok ciddi data üretme potansiyeli olan ve dijital dünyaya ekonomiye katılımı yüksek bir ülkeyiz. Turkcell olarak emellerimizden bir tanesi Türkiye’nin datasının Türkiye’de kalması, ikincisi de datayı çiğ data değil işlenmiş data olarak harcayıcılarımızla buluşturmak. Buna müteveccih olarak da 3.5 yıldır çok ciddi biçimde dijital servislerin geliştirilmesi alanında AR-GE faaliyetleri yapıyoruz. Bugün Türk mühendislerimizin geliştirdiği BiP, Grup Görüntülü Görüşme, Para Transferi, Anlık Karşılıklı Takip ve BasKonuş gibi özellikleri bir hayli küresel iletileşme uygulamasından evvel sunmuştu. Şimdi de BiP’e tertemiz ve çok özel bir özellik geliyor. Tertemiz özelliğimiz ‘İkinci Numaram BiP’te’ ile yeniden bir ilke imza atmış olduk. BiP sayesinde artık tek telefonda iki numarayı kullanmak muhtemel. BiP, ilave edilecek daha bir hayli yeni özelliği sayesinde dünyanın alakasını sürüklemeye devam edecek,” dedi.

Bugüne kadar 23 milyondan fazla indirilen ve dünya genelinde 192 ülkede kullanılan BiP’in sahip olduğu öteki yenilikçi özellikler: Keşfet ile Yüzlerce Servise Kolay Ulaşım Grup Görüntülü Görüşme Cepten Cebe Süratli ve Kolay Para Transferi Anlık Karşılıklı Takip Etme Oyunlar BiP Web Sürpriz Nokta ile Konuma Özel Faydalar BiP’ten Her Doğrultuya Arama Faks Yollama Çıkartma ve CAPS Kaybolan İleti 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here