İç Çamaşırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
15
İç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gerekenler
İç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gerekenler

İç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İç çamaşırı seçerken hepimiz aynı hataya düşüyoruz. Eğerki yatarken sizde iç çamaşırıyla yatıyorsanız..

ANI KURTARA TANGA ÇAMAŞIRLAR ASLINDA…

Özellikle yaz aylarında veya spor kıyafetlerinin altından iç çamaşırını göstermemek amacıyla tercih edilen tanga çamaşırlar dışarıdan görünümü toparlıyor olabilir ancak  çeşitli bakterilerin vajina ve idrar yoluna sıçramasına neden olabilir. İleri geri yaptığınız hareketler bu kolonik bakterilerin hareket etmesi anlamına gelebilir. Ayrıca ince malzeme nedeniyle tahrişler ve rektumda deri dökülmelerine neden olabilir. Bu nedenle pamuklu normal kesim iç çamaşırlarını tercih etmeniz gereklidir.

ic-camasiri-hakkinda-dopru-bilin-lJUj.jp

İç çamaşırı hakkında doğru bilinen yanlışları elmaelma.com okurları için bir araya getirdik! Biz kadınlar zaman zaman bazı yanlışlar yapabiliyoruz. İşte iç çamaşırı hakkında yanılgıya düştüğümüz o hatalar….

PAMUKLU ÇAMAŞIRLARI TERCİH ETMEMEK

Pamuklu iç çamaşırları özellikle kadınlar için çok da seksi seçimler olmayabilir ancak en sağlıklı seçim kesinlikle bu olacaktır. Çünkü uzmanlar ipek ve sentetik kumaşların nefes almadığını, nemin tutulmasına neden olduğunu ve bunun da bakteri ve mantar enfeksiyonlarına sebep verebileceğini söylüyor. Bu nedenle bu riski almamak için pamuk astarlı bir iç çamaşırı giyinmelisiniz. İpek ya da naylon karışımları daha özel günlere saklamak en doğrusu olacaktır.

ekran-resmi-2018-08-27-14-OkcM.png

YATARKEN İÇ ÇAMAŞIRI GİYENLERDENSENİZ…

Biz kadınlar arasında sıklıkla tartışma konusu olan iç çamaşır konularından biri de yatarken iç çamaşırı giymektir. Yatarken iç çamaşırı giymek sağlıklı mı yoksa göğüslerin sarkmasına mı neden olur gibi konular sıklıkla tartışmalara neden olmaktadır. Ancak işin aslı ise uzmanlar bunun çok daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Çünkü sıkışan nemin bakterilerin ve mantar enfeksiyonlarına neden olacağını belirtiyorlar. Bu nedenle 7/24 iç çamaşırı giyinmek yerine özellikle geceleri bu bölgenin hava alması için iç çamaşırsız uyuyabilirsiniz. Eğer her gün yapamıyorsanız en azında haftada bir kaç gün iç çamaşırsız uyumayı deneyip aradaki farkı görmelisiniz.

ekran-resmi-2018-08-27-14-hIqQ.png

SON ZAMANLARDA SIKLIKLA TERCİH EDİLEN RENKLİ ÇAMAŞIRLAR ASLINDA…

Beyaz bir kıyafetin altına rengini gösteren renkli iç çamaşırları son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor olabilir. Ancak uzmanlara göre tercih edilen bu çamaşırların içersinde uzmanlara göre bu tarz çamaşırlarda kullanılan kumaş boyalarının vajina etrafındaki hassas cildi tahriş edebileceğini söylüyor. Bu nedenle mümkünse boyasız iç çamaşırları tercih etmelisiniz.

ekran-resmi-2018-08-27-15-rFsR.png

BİR BEDEN BÜYÜK ALMAK ASLINDA…

Göğüsleri olduğundan daha büyük göstermek için çoğu zaman büyük beden veya çok küçük beden iç çamaşırı alıyoruz. Ancak göğüslerinizi olduğundan daha büyük ve kalıplı göstermek için bedeninize uygun olan çamaşırı tercih etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde vücudunuzda sürtünmeye karşı tahrişe veya kıyafetinizin altından kötü görünmesine neden olmaktadır.

ic-camasiri-hakkinda-bilinen-yan-2LRs.jp

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here