İbrahim Tatlıses’e Beraat

0
İbrahim Tatlıses'e Dominant ve Avukat Kızına Kötüleden Tazminat
İbrahim Tatlıses'e Dominant ve Avukat Kızına Kötüleden Tazminat

İstanbul Adliyesi’nde görev yapan Habibe Aslan ve avukat kızı Aslı Aslan‘a hakaret ettiği iddiasıyla 4 seneye kadar hapis cezası istenilen davadan beraat eden ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, hukukçu anne-kıza 5’er bin TL’den 10 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

CEZA ALMADI MANEVİ TAZMİNATA MAHKUM EDİLDİ!

Tatlıses, hakkında 4 seneye kadar hapis cezası istemiyle açılan davadan geçtiğimiz sene beraat etti. İstanbul Asliye Hukuk Duruşması’ nda görülen tazminat davasının evvelki gün görülen mahkemesinde ise duruşma kararını açıkladı. Taraf avukatlarının katıldığı mahkemede İbrahim Tatlıses’in attığı tweetlerin Habibe Aslan ve avukat kızı Aslı Aslan’ın karakter haklarına atak olduğunu belirten duruşma, ünlü türkücüyü tazminat ödemeye mahkum etti. Duruşma İbrahim Tatlıses’in hukukçu anne-kıza 5’er bin TL’den toplam 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Türkiye Musiki Yapıtı Sahipleri İş Birliği MESAM idaresiyle alakalı, Arif Sağ ve takımı ile İbrahim Tatlıses’in de yer aldığı grup arasındaki 2014’te yaşanan tartışmalar duruşmaya taşındı. İstanbul 1. Fikri Sinai Haklar Duruşması Dominantı Hazal Zengingül de şikayetçi Ali Haydar Timisi, davalısı MESAM olan bir dosyada ihtiyati temkin kararı vermişti.

“SİZİ İSTEMİYORUZ GİDİN YETER!”

İbrahim Tatlıses, bu kararı eleştirdi. Tatlıses MESAM’ın danışman hukukçusu avukat Aslı Aslan’ın, 3. Fikri Sinai Hukuk Duruşması Dominantı Habibe Aslan’ın kızı olması sebebiyle böyle bir karar verildiğini iddia etti. Tatlıses attığı 3 tweette, “Durdurma kararı aldık. Alabilirler neden alamasınlar ki? Fikri Sınai Duruşmasından almışlar. Fikri Sınai Dominantı Habibe Aslan. Kızı da MESAM’ın avukatı Aslı Aslan. Nasıl almasınlar ortada bir heyet kararı var nedir bu başkan artık biz sizi istemiyoruz. Gidin, Yeteeeer!! Başka Bir Deyişle tüm müzik insanları adına diyorum ki akılda, yedik kaz etinden doyduk lezzetinden. Artık bu ülkede hatırla gönülle yapılan işler bitti” biçimindeki paylaşımda bulundu.

DOMİNANT’TAN HAKARET DAVASI

Dominant Habibe Aslan, Tatlıses’e dominantlık ve beşeri kıymetlerini, şahsiyetini, tarafsızlığını ve adaletliliğini tartışmaya açarak kendisine hakaret ettiği iddiasıyla davacı oldu. Dominant Habibe Aslan kendisi ve kızı için de 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Kararı kendisinin vermediğini belirten Dominant Habibe Aslan kızının da söz konusu olduğu dava dosyasında şikayetçi ve MESAM’ı temsil etmediğini belirtti.

401 BİN TAKİPÇİSİ VAR!

Tweetlerin atıldığı tarihte Tatlıses’in 401 bin takipçisi olduğu belirtilen konuda, tweetlerin haber sitelerinde kullanılmasıyla milyonlarca şahsa eriştiği yer aldı. Tatlıses’in kararı verenin Habibe Aslan, MESAM’ın avukatının da Aslı Aslan olup olmadığını araştırmadan itham ettiği anlatıldı.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here