İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine iki dilekçeyle itiraz etti

0
İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine iki dilekçeyle itiraz etti
İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine iki dilekçeyle itiraz etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ataşehir Hizmet Binasına giderek Kanal İstanbul ile ilgili iki itiraz dilekçesi sundu. İmamoğlu, “Bu siyasi bir mesele değildir, milli bir meseledir. Bu İstanbul’un kurtulma mücadelesidir. İtirazımı bu duygularla veriyorum. Allah, İstanbul’u akla ve bilime inanmayanların şerrinden korusun” dedi.

Bakan Soylu sosyal medyadan paylaştı: Peygamber Efendimize hakaret eden pislik alındı
Ayasofya’da ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldıracak
Yunan validen Ayasofya misillemesi: Midilli’deki Valide Camii restorasyonu durdurulsun

“BÖYLE BİR İNATLA SÜRECİ YÖNETMEK ÇOK ÜZÜCÜ”

Dilekçesini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne veren İmamoğlu, “İstanbul’daki yatırımın ve kentsel dönüşümün çözümleri bulma imkanı var iken, böyle bir inatla, böyle bir ısrarla bir süreç yönetmek, gerçekten çok üzücü” ifadesini kullandı.

İKİ İTİRAZ DİLEKÇESİ SUNDU

İmamoğlu, “İstanbul İli Avrupa Yakası Rezerv Yapı Alanı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliğine” ve “İstanbul İli Yenişehir Rezerv Yapı Alanı (Kanal İstanbul Projesi) 1. 2. ve 3. Etabına İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planları ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planlarına” itiraz dilekçelerini verdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da İmamoğlu’na itiraz sürecinde eşlik etti.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here